Edna novinky: Ceny kritiků 2017: Nejvíce nominací získaly seriály Netflixu

Televizní kritici oznámili své nominace za nejlepší letošní počiny. Nejvíce nominací posbíraly minisérie Feud: Bette and Joan, Fargo a Big Little Lies. Zabodovala ovšem i komediální novinka GLOW či drama The Handmaid's Tale.

KevSpa
6.12.2017

Při letošních nominacích na Critics' Choice Awards se nejvíce zadařilo Netflixu, který si připsal na konto 20 nominací, za ním je HBO s 15 nominacemi, následované kabelovou stanicí FX, která získala 13 nominací, a na paty jí šlape celostátní ABC s 12 nominacemi.

Foto: The Broadcast Films Critics Association

23. ročník udílení Critics' Choice Awards se bude konat 11. ledna 2018 a takto vypadají nominace ve všech kategoriích.

Nejlepší dramatický seriál

American Gods
The Crown
Game of Thrones
The Handmaid's Tale
Stranger Things
This Is Us

Nejlepší herec v dramatickém seriálu

Sterling K. Brown (This Is Us)
Paul Giamatti (Billions)
Freddie Highmore (Bates Motel)
Ian McShane (American Gods)
Bob Odenkirk (Better Call Saul)
Liev Schreiber (Ray Donovan)

Nejlepší herečka v dramatickém seriálu

Caitriona Balfe (Outlander)
Christine Baranski (The Good Fight)
Claire Foy (The Crown)
Tatiana Maslany (Orphan Black)
Elisabeth Moss (The Handmaid's Tale)
Robin Wright (House of Cards)

Nejlepší herec ve vedlejší roli v dramatickém seriálu 

Bobby Cannavale (Mr. Robot)
Asia Kate Dillon (Billions)
Peter Dinklage (Game of Thrones)
David Harbour (Stranger Things)
Delroy Lindo (The Good Fight)
Michael McKean (Better Call Saul)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli v dramatickém seriálu 

Gillian Anderson (American Gods)
Emilia Clarke (Game of Thrones)
Ann Dowd (The Handmaid's Tale)
Cush Jumbo (The Good Fight)
Margo Martindale (Sneaky Pete)
Chrissy Metz (This Is Us)

Nejlepší komediální seriál

The Big Bang Theory
Black-ish
GLOW
The Marvelous Mrs. Maisel
Modern Family
Patriot

Nejlepší herec v komediálním seriálu

Anthony Anderson (Black-ish)
Aziz Ansari (Master of None)
Hank Azaria (Brockmire)
Ted Danson (The Good Place)
Thomas Middleditch (Silicon Valley)
Randall Park (Fresh Off the Boat)

Nejlepší herečka v komediálním seriálu

Kristen Bell (The Good Place)
Alison Brie (GLOW)
Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
Sutton Foster (Younger)
Ellie Kemper (Unbreakable Kimmy Schmidt)
Constance Wu (Fresh Off the Boat)

Nejlepší herec ve vedlejší roli v komediálním seriálu 

Tituss Burgess (Unbreakable Kimmy Schmidt)
Walton Goggins (Vice Principals)
Sean Hayes (Will & Grace
Marc Maron (GLOW)
Kumail Nanjiani (Silicon Valley)
Ed O’Neill (Modern Family)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli v komediálním seriálu 

Mayim Bialik (The Big Bang Theory)
Alex Borstein (The Marvelous Mrs. Maisel)
Betty Gilpin (GLOW)
Jenifer Lewis (Black-ish)
Alessandra Mastronardi (Master of None)
Rita Moreno (One Day at a Time)

Nejlepší minisérie

American Vandal
Big Little Lies
Fargo
Feud: Bette and Joan
Godless
The Long Road Home

Nejlepší televizní film

Flint
I Am Elizabeth Smart
The Immortal Life of Henrietta Lacks
Sherlock: The Lying Detective
The Wizard of Lies

Nejlepší herec v televizním filmu nebo minisérii

Jeff Daniels (Godless)
Robert De Niro (The Wizard of Lies)
Ewan McGregor (Fargo)
Jack O’Connell (Godless)
Evan Peters (American Horror Story)
Bill Pullman (The Sinner)
Jimmy Tatro (American Vandal)

Nejlepší herečka v televizním filmu nebo minisérii 

Jessica Biel (The Sinner)
Alana Boden (I Am Elizabeth Smart)
Carrie Coon (Fargo)
Nicole Kidman (Big Little Lies)
Jessica Lange (Feud: Bette and Joan)
Reese Witherspoon (Big Little Lies)

Nejlepší herec ve vedlejší roli v televizním filmu nebo minisérii 

Johnny Flynn (Genius)
Benito Martinez (American Crime)
Alfred Molina (Feud: Bette and Joan)
Alexander Skarsgård (Big Little Lies)
David Thewlis (Fargo)
Stanley Tucci (Feud: Bette and Joan)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli v televizním filmu nebo minisérii 

Judy Davis (Feud: Bette and Joan)
Laura Dern (Big Little Lies)
Jackie Hoffman (Feud: Bette and Joan)
Regina King (American Crime)
Michelle Pfeiffer (The Wizard of Lies)
Mary Elizabeth Winstead (Fargo)

Nejlepší talk show

Ellen
Harry
Jimmy Kimmel Live!
The Late Late Show with James Corden
The Tonight Show starring Jimmy Fallon
Watch What Happens Live with Andy Cohen

Nejlepší animovaný seriál

Archer
Bob's Burgers
BoJack Horseman
Danger & Eggs
Rick and Morty
The Simpsons

Nejlepší nestrukturovaný reality pořad

Born This Way
Ice Road Truckers
Intervention
Live PD
Ride with Norman Reedus
Teen Mom

Nejlepší strukturovaný reality pořad

The Carbonaro Effect
Fixer Upper
The Profit
Shark Tank
Undercover Boss
Who Do You Think You Are?

Nejlepší soutěžní reality show

America's Got Talent
Chopped
Dancing with the Stars
Project Runway
RuPaul's Drag Race
The Voice

Nejlepší moderátor reality show

Ted Allen (Chopped)
Tyra Banks (America's Got Talent)
Tom Bergeron (Dancing with the Stars)
Cat Deeley (So You Think You Can Dance)
Joanna a Chip Gainesovi (Fixer Upper)
RuPaul (RuPaul's Drag Ra­ce)