Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

3.5.2019 13:07


Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.


Jak dlouho byl Jeremiah v kómatu?

Hlavním padouchem poslední epizody je nakonec z kómatu procitnuvší Jeremiah Valeska, jenž se ve finále konečně stává šíleným princem zločinu. I když se Jimovi představí pod roztodivnými jmény, nepoužije přízvisko Joker. Otázkou však zůstává, jak dlouho pobyl šílený padouch ve vegetativním stavu? Na konci sice přiznal, že posledních pár let svou bezmocnost předstíral, nedozvěděli jsme se však, jak dlouho svůj téměř bezchybný plán připravoval.

Plán gothamského krále jménem J nepočítal s Batmanovou existencí. Foto: FOX

Harley Quinn

I když si většina fanoušků poslední dvě sezony myslela, že se z Jeremiahovy asistentky Ecco vyklube seriálová Harley Quinn, nakonec tato postava nepřežila finále. Jeremiah svou milovanou pobočnici nemilosrdně zastřelil v klubu Sirény a my si můžeme jen domyslet, zda po svém znovuuvěznění v Arkhamu potkal Dr. Harleen Quinzel.

Ecco jako jediná nepřežila finále. Foto: FOX

Vztah Bruce a Seliny

Bruce a Selina se neviděli deset let a po tak dlouhé době se shledali na střeše nejmenovaného gothamského domu. Selina tak rozhodně ví o Brucově nové tajné identitě, podobně jako ve většině komiksů. V seriálu jsme se však nedočkali žádného rozseknutí jejich komplikovaného vztahu a my tak stále nevíme, zda se ti dva nakonec usmířili.

Catwoman ve finále nezklamala. Foto: FOX

Kde Bruce pobýval deset let?

Začátek epizody sleduje Bruce na jeho cestách po Asii, kde mladý gothamský playboy vyhledává legendární Nanda Parbat a vrací se do míst, kam jej dříve unesl Ra's al Ghul. Úvodní scéna nápadně připomíná snímek Batman Begins. Vzhledem k tomu, že v Gothamu postupně vymřeli jak parbatský šaman, tak samotný Ra's, zůstává otázkou, kdo Bruce v umění nindžů nakonec cvičil. Pomohla mu snad některá z Ra'sových dcer? Nyssu asi můžeme rovnou vyloučit, ale co třeba Talia?

Kdo ví o Brucově tajné totožnosti?

James Gordon v doprovodu stárnoucího komorníka Alfreda Pennywortha a svého kolegy Harveyho Bullocka v závěru znovu zprovozní signál pro boj proti zločinu a následně sleduje Batmanův příchod na scénu. Kdo všechno z tohoto osazenstva však ví o Brucově tajné identitě? Z dřívějšího rozhovoru Lucia a Alfreda víme, že jeho dva nejbližší komiksoví spojenci o jeho tajných aktivitách vědí, co ale příslušníci policie? Nenaznačil snad Alfredův závěrečný monolog dost, aby i oba detektivové odhalili skutečnou totožnost Temného rytíře?

Alfred a Lucius o Brucových aktivitách vědí. Foto: FOX

Batmanův kostým

Když se v závěru seriálu konečně dočkáme přímého pohledu na Batmana, zjistíme, že jeho seriálový kostým je hybridem mezi oblekem z počítačové hry Injustice: Gods Among Us a rovněž legendárním úborem z filmu The Dark Knight. Uvidíme Batmana bojovat se zločinem v tomto kostýmu ještě v nějakém dalším seriálu?

Batmanův kostým působil ve finále trošku levnějším dojmem. Foto: FOX

Catwomanin kostým

Selina Kyle ve finále dospěla v proslulou gothamskou zlodějku Catwoman a svou neuvěřitelnou mrštnost využila pro krádeže uměleckých děl z Gothamského muzea. Její kostým v seriálu připomínal jednu z verzí z dob, kdy Catwoman řádila ve službách Legion of Super-Villains.

Catwoman si ve finále zahrála herečka Lili Simmons. Foto: FOX

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYKVÍZ K ZÁVĚREČNÉ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!