Harry Potter a Tajemná komnata (1998)

Harry Potter a Tajemná komnata (1998)

17.8.2015 16:59


Harryho pěstouni nechtějí mladého Pottera pustit do Bradavic, proto ho si pro něj přijíždí jeho kamarád Ron se svými staršími bratry. Harry se tak opět vydá do Bradavic, kdy se zrovna má otevřít Tajemná komnata, ze které byl vypuštěn netvor, který zabíjí studenty z mudlovských ro­din.


Základní informace

Originální název: Harry Potter and the Chamber of Secrets
Český název: Harry Potter a Tajemná komnata
Rok vydání: 1998
Počet stran: 288
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: Albatros

Ofiiciální synopse

Je to přesně padesát let, co naposledy byla otevřena v Bradavicích Tajemná komnata. Nyní se po tolika letech vrací Zmijozelův dědic, který je odhodlaný školu zbavit mudlovských žáků. Bradavice tak čelí další své výzvě a hrozí, že školu zavřou. Harry postupně odkrývá záhadu okolo Tajemné komnaty, Zmijozelova dědice a hledá spojení s Voldemortem. Navíc se musí vyrovnat se skutečností, že si celá škola myslí, že Zmijozelovým dědicem je právě on.

Zajímavosti

Druhá kniha vyšla pouze o rok později než Kámen Mudrců a vyvolala opět u čtenářů velký úspěch. V roce 2002 zfilmoval Tajemnou komnatu rodinný režisér Chris Columbus. I v případě druhého filmu došlo k pár změnám oproti knize. Na kapitolu, která se věnovala Skorobezhlavému Nickovi v Předvečer všech svatých, ve filmu nezbylo vůbec místo a ze scénáře musely být tyto scény vyškrtnuty.

Druhý film byl zároveň i poslední, který dá se říci kopíroval celou knihu. Od třetího filmu až do konce série se mnoho scén oproti knize změnilo, některé postavy či klíčové scény byly zcela vynechány. Druhý film byl zároveň nejdelším filmem z celé série. Sice se pak uvažovalo, že následující filmy budou rozděleny na dvě části, ale nakonec k tomu kromě posledního závěrečného dílu nedošlo.

Více o filmu Harry Potter a Tajemná komnata se můžete dočíst zde.

Ostatní knihy v sérii

Harry Potter a Kámen Mudrců
Harry Potter a Tajemná komnata (tato kniha)
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Fénixův řád
Harry Potter a Princ dvojí krve
Harry Potter a Relikvie smrti


Jít na Harry Potter | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře