Jak se dá na Harrym Potterovi vydělávat i čtrnáct let od konce série? Herečka radí

Jak se dá na Harrym Potterovi vydělávat i čtrnáct let od konce série? Herečka radí

12.3.2024 8:32


Někdy stačí jediná malá role ve veleúspěšné sérii a zlaťáky se na vás jen hrnou. A nestačíte se divit, že i po čtrnácti letech mají diváci stále zájem o kouzelnický svět Harryho Pottera. Vydělávat se takhle rozhodně dá, pokud jste dostatečně chytří a slávu chytnete za pačesy.


Herečka Miriam Margolyes v sérii Harry Potter ztvárnila profesorku Prýtovou, která svou největší úlohu sehrála v Tajemné Komnatě. Zatímco postava měla v knihách logicky daleko větší úlohu, ve filmech se profesorka Prýtová objevovala po konci druhého dílu už jen zřídka. Fanoušci přesto na ni nezapomínají. A i když od posledního filmu uběhlo čtrnáct let, dotazů a žádostí o různé akce má Margolyes habaděj.

(Jak se dá na Harrym Potterovi vydělávat od posledního filmu? Herečka radí. Foto: Warner Brothers)

Herečka si pro novozélandskou televizi 1News zavtípkovala, že si dělá starosti o fanoušky Harryho Pottera. Série by měla být především pro děti a dospívající, jenže ji berou vážně i dospělí, kteří se ne a ne ve svých životech dále posunout. Těch žádostí o vystoupení herečky na různých tématických akcích (svatby, oslavy narozenin apod.) bylo zkrátka tolik, že herečka nemohla neustále odmítat.

Takže ano, Miriam Margolyes se sem tam objeví na nějaké svatbě s tematikou Harryho Pottera, kde potěší novomanželé. Je schopna kývnout i na narozeninovou oslavu či jakoukoliv další zábavu. Vezme na sebe kostým profesorky Prýtové a je hotovo, hlavně když to všem vykouzlí úsměv na tváři. Herečce je již dvaaosmdesát let, ale svět Harryho Pottera ji nesmírně baví a je za něj vděčná. Nikdy si nedovedla představit, že ji takto malá role bude vydělávat slušný balík peněz i čtrnáct let po konci série. Na obranu herečky – Miriam Margolyes dostala velice malou výplatu za účinkování v celé sérii. Suma nepřesáhla 60 tisíc liber, což je na přepočet zhruba 1,7 milionů českých korun.

Dokážete si představit, že byste si na narozeninovou oslavu pozvali profesorku Prýtovou?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Harry Potter | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!