Profesorka Prýtová si mohla zahrát čarodějnici u Marvelu, proč odmítla?

Profesorka Prýtová si mohla zahrát čarodějnici u Marvelu, proč odmítla?

19.3.2024 16:50


Herci z velkých sérií mohou z jednoho projektu žít celý život. O tom jsme si ostatně řekli něco minule. Herečka Miriam Margolyes se mohla objevit jako čarodějka i v jednom projektu od Marvelu. Nakonec nabídku odmítla, mělo to dva důvody. Jedním z nich byla lokalita natáčení a co ten druhý?


I minulý článek na tomto webu byl věnován profesorce Prýtové, kterou ve filmové sáze ztvárnila Miriam Margolyes. Ta se objevila pouze ve dvou filmech – velkou úlohu sehrála v Tajemné komnatě a pak jsme ji mohli vidět i v Relikviích smrti, část dva. V knížkách má samozřejmě profesorka Prýtová daleko větší úlohu, té se ale třeba dočkáme v připravovaném televizním seriálu.

Největší vlnu diskuze ve zmíněném článku rozpoutala věta na závěr, kdy herečka přiznala, že za účinkování v Harrym Potterovi dostala pouze 60 tisíc liber, což je na přepočet zhruba 1,7 milionů českých korun. Když to budeme srovnávat s těmi největšími herci ze série, tak je samozřejmě tento výdělek směšný. Pokud ale budeme uvažovat hereččin čas strávený na obrazovce, tak by mělo jít o dostatečně velkou odměnu.

(Profesorka Prýtová si mohla zahrát čarodějnici u Marvelu, proč odmítla?. Foto: Warner Brothers)

A dnes u odměn zůstaneme, resp. o představách odměn, které by herečka ráda dostala. V minulosti se jí totiž ozvalo Marvel Studios, který ji nabídlo roli čarodějky v jednom ze svých připravovaných projektů (mohlo jít například o WandaVision, Doctora Strange, Agathu či jiné projekty, pozn. red.). Herečka už ale nestála o to ztvárňovat další čarodějku. To je samozřejmě docela úsměvné, když se ve volném čase převléká za profesorku Prýtovou a za patřičný honorář objíždí narozeninové oslavy a svatby.

Hlavním důvodem ale byl, že herečka žijící ve Velké Británii nemá ráda Ameriku. Natáčení onoho projektu mělo trvat přes čtyři měsíce a herečka si nedokázala představit, že by v Americe strávila tolik času. Proto jedinou její motivací byl honorář a řekla si o milion liber (přes 29 milionů korun). To je samozřejmě naprosto ustřelený honorář pro herečku v důchodu, která měla v daném projektu sehrát vedlejší roli.

Marvel malinko ustoupil a nabídl ji polovinu, tzn. půl milionu liber. I když i toto jsou velice slušné peníze, herečka skromně odmítla. Není příliš pravděpodobné, že by ji studio v dohledné době a v jiném projektu bylo ochotno zaplatit tuto či vyšší částku vzhledem k tomu, v jakém stádiu se nyní společnost Disney nachází. Spolupráce s Marvelem tedy nejspíše neklapne. Herečce tak může vyjít třeba cameo v televizním Harry Potter seriálu. Pokud za to teda nebude chtít pořádný balík.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Harry Potter | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře