James Phelps

James Phelps

25.2.1986 38 let

Celé jméno: James Andrew Eric Phelps
Místo narození: Sutton Coldfield, Birmingham, West Midlands, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Harry Potter

James Phelps je britský herec, který se narodil roku 1986. Společně se svým bratrem Oliverem, jednovaječným dvojčetem, se narodil Martynovi a Susan Phelpsovým. Jeho bratr Oliver je sice jeho dvojčetem, ale i přesto je starší, a to o 13 minut. Společně chodili na školy Little Sutton Primary School a Arthur Terry Secondary School.

Když začalo připravování nové filmové série jménem Harry Potter, tak bylo potřeba sehnat dva mladé herce, kteří by se zhostili role dvojčat Freda a George Weasleyových. James a Oliver tyto role získali, a proto se z nich stali profesionální herci. Objevili se ve všech osmi filmech z této filmové série.

James se po konci Harryho Pottera objevil v několika dalších filmech, kde však neztvárnil žádné velké role. Jeho poslední rolí je postava Garretta z filmu Patchwork z roku 2015.

Podobně jako jeho bratr, tak i on má rád golf, kterému se pravidelně věnuje. Rivalita mezi nimi probíhá u fotbalu, kde James fandí Birminghamu, zatímco Oliver Aston Ville. V létě roku 2013 se společně přestěhovali do Kalifornie, aby se věnovali filmové kariéře.

Se svými kolegy z filmu Harry Potter se i nadále stýkají. Konkrétně jsou blízkými přáteli Ruperta Grinta, Toma Feltona, Daniela Radcliffea a Matthewa Lewise.

Foto CC BY-SA 3.0 Niccolò Caranti, Wikimedia Commons


Hraje v