Oliver Phelps

Oliver Phelps

25.2.1986 38 let

Celé jméno: Oliver Martyn John Phelps
Místo narození: Sutton Coldfield, Birmingham, West Midlands, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Harry Potter

Oliver Phelps je britský herec, který se narodil roku 1986. Společně se svým bratrem Jamesem, jednovaječným dvojčetem, se narodil Martynovi a Susan Phelpsovým. Jeho bratr James je sice jeho dvojčetem, ale Oliver je o 13 minut starší. Společně chodili na školy Little Sutton Primary School a Arthur Terry Secondary School.

Když začalo připravování nové filmové série jménem Harry Potter, tak bylo potřeba sehnat dva mladé herce, kteří by se zhostili role dvojčat Freda a George Weasleyových. James a Oliver tyto role získali, a proto se z nich stali profesionální herci. Objevili se ve všech osmi filmech z této filmové série. Oliver se po konci Harryho Pottera objevil v několika dalších filmech, kde však neztvárnil žádné velké role.

Podobně jako jeho bratr, tak i on má rád golf, kterému se pravidelně věnuje. Rivalita mezi nimi probíhá u fotbalu, kde James fandí Birminghamu, zatímco Oliver Aston Ville. V létě roku 2013 se společně přestěhovali do Kalifornie, aby se věnovali filmové kariéře.

Se svými kolegy z filmu Harry Potter se i nadále stýkají. Konkrétně jsou blízkými přáteli Ruperta Grinta, Toma Feltona, Daniela Radcliffea a Matthewa Lewise.

Foto CC BY-SA 3.0 Niccolò Caranti, Wikimedia Commons


Hraje v