Zach McGowan

Zach McGowan

5.5.1981 43 let

Celé jméno: Zachary Brendan McGowan
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Black Sails, Terminator Salvation, The 100

Narodil se roku 1981 a vyrostl v New Yorku, kde chytil lásku k herectví již v útlém věku. Po svém prvním debutu s názvem Wind In the Willows ve čtvrtém ročníku, obdržel nabídku od agenta na roli v televizním filmu Sesame Street.

Ačkoliv se po celé dětství věnuje herectví, po čase si uvědomuje, že jeho hlavní priorita je sport. Jako přírodní atlet hraje lední hokej, fotbal a lacrosse. Na Cartonově vysoké škole hraje za tým jak hokej, tak lacross, zatímco jeho láska k herectví stále pokračuje a vystupuje ve školních hereckých produkcích.

Po absolvování se vrátil zpět do New Yorku a začal pracovat v různých restauracích, kde se přiučil kulinářským dovednostem, díky kterým mohl sklidit úspěch v populárním pořadu Iron Chef America. Zach pokračuje v herecké produkci mimo Broadway a na jeho filmový debut ve filmech Rogera Kormana Hunt For Eagle One a Crashing Point, které byly natočeny v okolí Filipín. Jeho filmovou prací pokračuje i ve vedlejší roli v Terminator SalvationChristianem Balem.

Jeho herecká kariéra za sebou již zanechala nespočet televizních seriálových počinů, jako třeba CSI: Miami, Numbers a Cold Case. Zach také poskytuje svůj hlas ke spoustě filmových upoutávek od Angels & Demons až k původnímu Sherlocku Holmesovi a svůj hlas propůjčuje i ve videohře Iron Man. V letech 2012–2013 se objevil v seriálu Shameless jako Jody Silverman.

V poslední době se věnuje především různým seriálům, kde však vždy hraje nějaké drsňáky. V letech 2014–2016 se pravidelně objevoval v seriálu Black Sails jako kapitán Charles Vane. Poté jsme ho mohli vidět v úspěšném seriálu The 100, kde ztvárnil krále Roana. Následně se objevil i v populárních seriálech Agents of S.H.I.E.L.D. a The Walking Dead.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v