Tvůrce vysvětlil, proč muselo dojít k desetiletému časovému skoku a proč si něco takového může dovolit jen Rod draka

Tvůrce vysvětlil, proč muselo dojít k desetiletému časovému skoku a proč si něco takového může dovolit jen Rod draka

27.9.2022 16:00


Jakmile se první série dostala na začátek své druhé poloviny, došlo k velkému časovému skoku. Dle tvůrce to bez něj nešlo udělat.


Na časový skok, ke kterému došlo v šesté epizodě The Princess and the Queen, jsme vás připravovali poměrně dlouho. Klíčové bylo se smířit především s faktem, že postavy Rhaenyru Targaryen a Alicent Hightower budou hrát jiné herečky, tedy ty dospělejší. I přesto je však něco takového unikátního, málokdy totiž v seriálech můžeme vidět takové radikální časové skoky.

Tvůrce Ryan Condal se rozpovídal o tom, jak moc byl tento časový skok zapotřebí: „Jsem nadšený z tempa a struktury příběhu, který vyprávíme v první sérii. Jde o velmi komplexní příběh, který se udál v dlouhém rozmezí. Na začátku byly hlavní postavy děti, které musely vyrůst, najít si manžele a porodit děti, které také musely vyrůst. Seriál pojednává o generační válce a nám se podařilo vytvořit komplexní příběh, který má pomalé tempo a je řízen silnými charaktery. Vše totiž směřuje k jednomu z nejkrvavějších konfliktů v Západozemí. Ne-li k tomu nejkrvavějšímu.“


(Tvůrci chtějí, abychom pořádně poznali všechny postavy, než začne válka. Foto: HBO)

Hlavní zápletkou seriálu sice má být válka, ale abychom věděli, proč nastala, musíme se nejdříve podívat na vše, co k ní vedlo. Je to sice paradox, ale zatímco občanská válka mezi Targaryeny trvala jen pár let, důvody, které ji zapříčinily, vznikaly několik dekád. Tudíž zatímco první řada zahrne tyto dekády, nadcházející série by měly pokrýt jen oněch zmiňovaných pár let.

Každopádně svým způsobem je tento seriál výjimečný, protože podobné časové kroky by jinde neudělali. „Díky tomu je stanice HBO výjimečná. Na jiných stanicích by neměli trpělivost ani odvahu nám dovolit vyprávět příběh tímto způsobem. Ale právě takto se tento příběh má vyprávět. Chtěli jsme, abyste pochopili všechny hlavní postavy, než padne první úder mečem,“ prozradil tvůrce seriálu.

Zdroj článku: Winter is Coming


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!