Sonquea Martin-Green doufá, jaký odkaz zanechá jako kapitánka Burnham

Sonquea Martin-Green doufá, jaký odkaz zanechá jako kapitánka Burnham

18.4.2024 16:06


Když se řekne kapitán Star Treku, jaká jména se vám vybaví? Star Trek: Discovery se blíží ke svému konci a Sonequa Martin-Green promluvila o tom, jak by si přála, aby se na ní vzpomínalo. Jaký odkaz zanechá jako kapitánka Michael Burnham a bude se na ni vůbec vzpomínat?


Michael Burnham je již od začátku seriálu Discovery hlavní postavou celé show. Ta ale teď po pěti sériích končí a je možné, že Michael Burnham na dlouhé roky nikdy a nikde neuvidíme. Je tedy otázka, co tato postava seriálu přinesla a zda se ni bude vzpomínat jako třeba na Kirka či Picarda. Herečka Sonequa Martin-Green v tom má jasno.

Pro ComicBook.com se rozpovídala o třech aspektech, které by si přála, aby s postavou žily i nadále. Až se jednou fanoušci za Michael po těch dlouhých letech ohlédnou, tak by si měli vzpomenout právě na toto. Sonequa Martin Green zdůraznila, že by byla ráda, aby si lidé pamatovali, že byla první afroamerická kapitánka v historii Star Treku. Je to sice pro ni (na první pohled) očividné, ale toto je na místě číslo jedna.

(Sonquea Martin-Green doufá, jaký odkaz zanechá jako kapitánka Burnham. Foto: Disney)

Druhá věc je, že by si přála, aby lidé viděli její nevšední přístup k vedení posádky. Michael Burnham se vždy snaží vidět v lidech to nejlepší a podle toho je také vede. Na všechny má velice úzké vazby. Matriarchálních vedení jsme v jiných seriálech viděli až dost, tudíž tento liberální přístup by si fanoušci mohli za pár let pamatovat.

No a třetí věc je, že herečka doufá, že v její postavě tak trochu uvidíme všechny zbylé a důležité kapitány z filmů a seriálů. I když se každá postava naprosto liší a absolutně Michael nejde srovnávat třeba s Picardem či Kirkem, tak nějaké problesky tam jsou. Všichni kapitáni mají něco společného (a zřejmě nejen to, že to jsou kapitáni) a to by se mělo odrazit i ve vzpomínce lidí na Michael Burnham.

Jak si myslíte vy, že budou lidé za pár let vzpomínat na Michael Burnham?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Trek: Discovery | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!