Tvůrci Prstenů moci se vyjadřují k původnímu scénáři Star Treku 4, který připravovali

Tvůrci Prstenů moci se vyjadřují k původnímu scénáři Star Treku 4, který připravovali

18.10.2022 18:38


Tvůrci J.D. Payne a Patrick McKay se zapsali do povědomí široké veřejnosti především díky nedávnému hitu Pán Prstenů: Prsteny moci. Ještě ale předtím tvůrci pracovali na scénáři čtvrtého Star Treku, kde se měl objevit i Chris Hemsworth a Chris Pine. O čem měl film pojednávat?


Možná to ani nevíte, ale hlavní tvůrci seriálu The Lord of the Rings: The Rings of Power J.D. Payne a Patrick McKay pracovali na scénáři ke Star Treku 4, když ho ještě měla režírovat SJ Clarkson. To byl ten díl, ve kterém se mělo opět cestovat časem. Znovu jsme se měli potkat s posádkou Enterprise a James Kirk měl potkat svého otce, který před lety zemřel (tento projekt nemá nic společného s aktuálně vyvíjeným čtvrtým dílem, který před časem opustil režisér Michael Waldron, pozn. red.).

Jak jistě víte, projekt se nakonec nepodařilo realizovat, protože se studio nedomluvilo na výši honorářů s těmi největšími hvězdami (Chris Pine, Chris Hemsworth). Projekt se tak zrušil a už ho zřejmě nikdy neuvidíme. Pro všechny tvůrce to bylo velice bolestivé, neboť na filmu pracovali i společně s Lindsey Weber přes dva a půl roku. A veškerá práce vyšla vniveč, protože studio se nedokázalo domluvit s herci.


(Tvůrci Prstenů moci pracovali na Star Treku 4. O čem měl film pojednávat? Foto: Paramount+)

Jakýkoliv návrat k tomuto období je pro tvůrce velice bolestivý. Ani sami tvůrci neví, zda o daném scénáři, který byl mimochodem kompletně vyhotovený, nyní mohou hovořit. Scénář je stále majetkem studia Paramount a nikdo neví, zda ho někdy využijí (pravděpodobnější spíše je, že nikoliv, to nutně ale neznamená, že McKay a Payne o něm mohou veřejně mluvit, pozn. red.). Film měl být ale vesmírným dobrodružstvím na styl Indiana Jonese.

O čem ale film měl být? Víme pouze útržky, nicméně posádka Enterprise se měla vydat prozkoumat trosky lodi Kirkova otce. Celá loď totiž údajně nevybouchla tak, jak jsme se mylně mohli domnívat z prvního Star Treku od J. J. Abramse. Právě na lodi by měl James najít tajný vzkaz od svého otce, jenž obecně měl napovědět, že je stále naživu. Samozřejmě šlo o verzi z budoucnosti. A v tu chvíli mělo zažít ono velké dobrodružství, kde zápletka s cestováním časem měla opět hrát zásadní roli.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Trek: Discovery | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!