Dočkali jsme se retconu seriálu Rebels v Obi-Wanovi, nebo postava stále žije?

Dočkali jsme se retconu seriálu Rebels v Obi-Wanovi, nebo postava stále žije?

30.5.2022 17:00


Seriál Obi-Wan Kenobi bude v dalších týdnech žhavým tématem ve všech diskuzích. Nyní už se neodkazuje pouze na filmy, ale i na animované postavy. Právě tyto postavy se začaly objevovat i v hrané verzi, kde jsme se nečekaně dočkali jedné velké smrti. Je postava skutečně mrtvá?


Asi není potřeba připomínat, že následující článek obsahuje spoilery ke druhé epizodě seriálu Obi-Wan Kenobi. Reva svým světelným mečem propíchla Veleinkvizitora, který se okamžitě skácel k zemi. Zemřel náš Veleinkvizitor hned takto v úvodu seriálu? Pojďme si rozebrat všechny možnosti, které alespoň trochu dokazují, že tvůrci na náš animovaný seriál úplně nezapomněli.

Na úvod se sluší říci, že mezi Epizodou III a IV uběhlo sedmnáct let. Seriál Obi-Wan Kenobi se odehrává deset let po Epizodě III, animovaná show Rebels zase čtyři roky před Epizodou IV, kdy zhruba každá jedna sezóna představovala jeden rok. Z toho jasně vyplývá, že Veleinkvizitor by neměl zemřít v seriálu, který časově předchází seriálu Rebels. Pojďme ale už konkrétně na vysvětlení dané smrti.

Veleinkvizitor zemřel, v Rebels se vykytuje jiný

Oblíbená fanouškovská teorie, která nejspíše nebude pravdivá. Někteří věří, že Veleinkvizitor ze seriálu Obi-Wan Kenobi je skutečně mrtvý. Ten, kterého potkáváme v Rebels o pár let později, je již nový Veleinkvizitor, který je úplnou náhodou také Pau'an. To by nicméně vysvětlovalo odlišný tvar hlavy obou Inkvizitorů a taktéž rozdílný hlas. V Obi-Wanovi Veleinkvizitora hraje Rupert Friend, v animovaném seriálu Jason Isaacs.

(Je opravdu mrtvý? Foto: Disney+)

Studio Lucasfilm udělalo retcon seriálu Rebels

Další nepravděpodobná varianta. Seriál Rebels nebyl úplně ve všem povedený, nicméně se jedná o kánon, který studio nehodlá měnit. Navíc na postavy z Rebels se v posledních letech stále více odkazuje i v hraných projektech. V příštím roce se dočkáme seriálu Ahsoka, kde potkáme postavy právě z našeho seriálu. Studio se tedy žádným způsobem nechce od seriálu distancovat a retcon v tomto ohledu není na místě, nedával by smysl a tato varianta, kdy by se něco popřelo a něco zůstalo pravdivé, se nezdá býti příliš reálnou.

Veleinkvizitor je stále naživu

Sluší se říci, že Pau'ané mají dva žaludky. Pokud měl Veleinkvizitor štěstí, Reva propíchla pouze jeden. V historii Star Wars jsme už viděli několik postav, kteří byli napospas smrti, a přesto se dokázali z naprosto bezvýchodné situace dostat poměrně živí a zdraví. Veleinkvizitor může být dalším z nich. Propíchnutí světelným mečem není nic, co by nedokázal Rozparovač na Tatooinu vyřešit. Svým způsobem by mohla stačit i bacta nádrž.

Zdroj: ScreenArt.com


Jít na Star Wars: Rebels | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!