Recenze druhé řady seriálu Resistance: Studio Disney se předvedlo s dalším majstrštykem

Recenze druhé řady seriálu Resistance: Studio Disney se předvedlo s dalším majstrštykem

2.2.2020 16:51


Po závěrečné Epizodě IX tu máme i konec animovaného seriálu Resistance, který se s námi loučí již po druhé řadě. Seriál, který kupodivu není vůbec o Odboji, se tak dočkal svého konce. Jak se ovšem povedl tento další přírůstek do Disney rodiny? Nebudeme lhát, nedopadlo to dobře.


Seriál Star Wars Resistance bohužel u fanoušků nikdy moc nezabodoval. Hodnocení první řady bylo žalostné, kvalita jednotlivých dílů ubohá. V současné době naleznete mnohem lepší a chytřejší pohádky i pro ty nejmenší. Druhá řada slibovala ucelenější a lepší podívanou, ale bohužel jsme zůstali opět u slibů studia. Nedopadlo to o moc lépe než první řada. Vlastně to dopadlo ještě hůř.

Celá řada se opět soustředí na nezajímavé postavy ze stanice Colossus, kteří putují a putují vesmírem, sem tam se vydávají na nějakou misi pro zásoby, kde náhodně potkají První řád, který samozřejmě porazí i s amatérskými letci, jež mají sice zkušenosti pouze ze závodů. To jim ale nebrání vždy přesně sestřelit vycvičené piloty Prvního řádu.


(Překvapí snad někoho, že stormtroopeři nikdy nic netrefí? Foto: Disney)

A takto dokola je to až zhruba do posledních pár dílů druhé řady. Následně se seriál zvedne a nabídne o něco lepší příběh. Přesto se nelze ubránit pocitu, že toto mělo nastat již na začátku řady a ne na konci, když už prakticky o nic nejde. Posledních pár dílů sice vzbudilo naději v něco lepšího, ale opravdu jde o zoufalý tah na branku zachránit celý zápas jednou střelou.

Seriál se jmenuje Odboj, ale o něm to vlastně vůbec (k překvapení všech) není. O založení a fungování Odboje se prakticky nic nedozvíme, protože s ním hlavní hrdinové nemají takřka nic společného. Výběr názvu byl tak zřejmě pouze marketingovým tahem, jak k televizním obrazovkám přilákat více diváků. To se ale zřejmě nepovedlo. Zatímco seriál Rebels byl skutečně o počátcích Povstalců, seriál Odboj je o partě, která nikdy ani na základnu Odboje nepáchne.

Nejhorší je to, že prakticky žádná postava nemá v seriálu nějaký smysluplný vývoj. Nejzajímavější postavou minulé řady byla Synara San, dvojitá agentka, která ale v řadě druhé nedostává žádný prostor. Tam Ryvora mohla zabodovat u Prvního řádu, ale její zápletka je průhledná jako papír, takže všichni předem vědí, jak to ve finále s jinak naprosto otravnou postavou skončí.

(Ve vedení Prvního řádu jsme poznali i pár vysoce postavených žen. Foto: Disney)

Díly se vlečou, málokdy je v nich něco zajímavého a vůbec pro děti poučného. Pokud bychom to měli brát z tohoto hlediska, tak vlastně není o co stát. O nějakém prohlubování Star Wars světa se tu také nelze bavit, takže co vlastně zbývá? Ano, správně tipujete, je to nicota. Tento seriál je šíleně zbytečný, že se na něj zapomene ještě rychleji než na Epizodu IX. Vlastně se ani zapomínat nemusí, protože většina o seriálu ani neví.

První řada nebyla žádným šlágrem, ale aspoň jsme tu měli Kazudu, který pro Odboj špehoval První řád. Druhá série je ale skutečně pouze o nekonečné cestě vesmírem se zásobovacími misemi. Trailer sice lákal na Bena Sola, ten se ale objeví pouze na pár sekund v posledním díle (a ve finále jde o nejlepší scénu z celého seriálu). Tento počin se studiu Disney nepovedl. I možná proto seriál ukončuje po druhé řadě, aby se na tento nepovedený vtip rychle zapomnělo.

Hodnocení: 20%

Jak vám se líbil seriál Resistance? A jak by mělo studio Disney v budoucnu pojmout nové animované seriály?


Jít na Star Wars Resistance | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!