Grogu strávil s Lukem Skywalkerem dva roky, trénink tedy netrval pouze pár dní

Grogu strávil s Lukem Skywalkerem dva roky, trénink tedy netrval pouze pár dní

5.3.2023 9:00


Ne vše je tak, jak se zdá. Propojené seriály The Mandalorian a The Book of Boba Fett se odehrávají zhruba ve stejném čase, tedy pět let po událostech Epizody VI. Jenže Jon Favreau teď přichází se zajímavou informací. Času uplynulo mezi jednotlivými řadami daleko více.


Seriály The Mandalorian a The Book of Boba Fett se odehrávají zhruba pět let po Epizodě VI. Alespoň v tuto dobu začínal seriál o Dinu Djarinovi a toto časové období se nejvíce skloňuje, pokud hovoříme o seriálech v Mando-verse. O délce jednotlivých časových skoků mezi epizodami můžeme pouze polemizovat. Vždy jsme ale tak nějak automaticky předpokládali, že příběhy jednotlivých epizod a řad dělí jen pár dní, týdnů, maximálně měsíců.

Nové světlo do toho všeho přináší hlavní tvůrce obou seriálů Jon Favreau. Zdá se totiž, že mezi jednotlivými epizodami a řadami uběhlo daleko více času, než jsme si na první dobrou mysleli. Grogu tak například strávil s Lukem Skywalkerem dva roky. V seriálu celé odloučení dvou hlavních postav Mandaloriana totiž působí jako záležitost spíše několika týdnů. Grogu byl ale s mistrem Jediem celé dva roky.

(Grogu strávil s Lukem Skywalkerem dva roky, trénink tedy netrval pouze pár dní. Foto: Disney+)

Flashbacky, které vidíme v seriálu The Book of Boba Fett, jsou taktéž rozvrstveny v čase. A i když je vše hezky sestříhané, aby to vypadalo, že jednotlivé scény na sebe navazují a odehrávají se v kratším časovém okamžiku, zřejmě se jedná pouze o klam. I mezi jinými díly našich seriálů je rozestup několika měsíců. Na přesnou časovou osu si ještě budeme muset chvíli počkat, přesto se jedná o poměrně zásadní informaci pro budoucnost Star Wars.

Pokud Grogu se Skywalkerem strávil dva roky (ostatně zhruba tolik uteklo v pauze mezi druhou a třetí řadou Mandaloriana), tak za tu dobu se toho o Síle mohl Grogu naučit ledacos. Zřejmě tak podstoupil větší a intenzivnější trénink než třeba Rey v sequelové trilogii. Snad se nově naučené schopnosti Dítěte v čase promítnou i v našich seriálech.

Líbí se vám takové dodatečné vysvětlení časové osy, nebo byste byli radši, kdyby Grogu byl na chvíli ze seriálu pryč, abychom skutečně cítili a vnímali, že někde jinde probíhá trénink?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na The Book of Boba Fett | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!