Fringilla Vigo

Fringilla Vigo

Mimi Ndiweni Sezóny 1 2019 - 2019


Nilfgaardská čarodějka a neteř Artoria Viga.

Fringilla Vigo je neteří slavného čaroděje Artoria Viga, s jehož pomocí měla údajně získat významné postavení. Všechno ale zhatila Yennefer, spolu s níž studovala magii na Arethuse, která se vzepřela příkazu a taktéž prošla přeměnou v čarodějku. Od té doby je Fringilla nilfgaardskou čarodějkou, která jim mimo jiné pomohla dobýt Cintru nebo za ně bojovala v bitvě o Sodden.

První série

Fringilla byla stejně jako ostatní čarodějky na Arethuse na školu přivedena Tissaiou de Vries. Spolu s ostatními studentkami zde studovala magii a sama patřila mezi nejlepší z nich. Byla to také ona, na níž Tissaia demonstrovala, že za využití magie je třeba zaplatit cenu. Jako jedna z mála čarodějek také lapila blesk a následně se měla připravit na přijetí k některému z králů.

Na slavnosti telepaticky kontaktovala Istredda, že se Yennefer nedostaví, jelikož ji místo Aedirnu dají do Nilfgaardu. Zde byla připravena okouzlit krále Virfurila, ale toho zaujala právě Yennefer, která se nechala přeměnit a místo tak získala ona. Fringillu tedy zařadili do Nilfgaardu, kde získala vyšší smysl.

Fringillu nakonec Nilfgaard vyslal do Cintry, kterou dobyl. Zde s pomocí těla Calanthé Fringilla vystopovala, kde se nachází Ciri a s Cahirem za ní vyslali svého stopaře. Poté navštívila Konklávu mágů, kde se snažila mágy zbavit podezření toho, že by Nilfgaard plánoval obsadit sever. Několik mágů jí však nevěřilo a nakonec se střetli u Soddenu, kde Fringilla s Cahirem řídili svou armádu, ale nepočítali s takovým odporem.

Foto: Netflix