Andy Shalowitz

Andy Shalowitz

Dan Bucatinsky Sezóny 1 2017 - 2017


Analytik PTO, který hned zpočátku pomáhá Rebecce Ingram, když nemůže nikomu věřit. Andy je zkušený analytik, který je bývalým přítelem terénního agenta Thomase Lockea. Zpočátku si příliš nerozumí s Marianou Stiles, posléze k sobě najdou cestu.

Andy Shalowitz je analytik, který pracuje na PTO ve Washingtonu. Jedná se o muže, který pracuje pouze v kanceláři, do terénu prakticky nechodí. Andy je zároveň gayem, jehož bývalým přítelem byl tvrďák Thomas Locke, terénní agent PTO. Thomas se ale s Andym rozešel, protože ví, že vztahy do práce nepatří. Od té doby spolu oba moc dobře nevychází.

Když se Rebecca Ingram dozví, že někdo vyzradil teroristům jména tajných vojáků, kteří zlikvidovali Ibrahama Bin-Khalida, Rebecca ví, že nemůže jen tak někomu věřit. Jelikož podezírá i ředitele PTO Keitha Mullinse, obrátí se právě na Andyho, aby jí pomohl v hledání pravého zrádce. Andy tak Rebecce pomáhá koordinovat Erica Cartera a jeho pátrání po Benu Grimesovi, který má cenný USB disk s tajnými lokacemi agentů.

Keith Mullins ale společně s Thomasem Lockem neví, co se děje, a tak zavřou Rebeccu a Andyho. Brzy se ale vše vysvětlí a oba jsou puštěny z cely pryč. Následně pomáhají dále PTO v hledání teroristů. Andy si nejdříve nerozumí s Marianou Stiles, mladou analytičkou na PTO, která se učila od Edgara Stilese, jejího bratrance, který kdysi pracoval na PTO. Následně si ale začne Andy s Marianou rozumět a několikrát se budou navzájem krýt před Mullinsem.