Daniel Sousa

Daniel Sousa

Enver Gjokaj Sezóny 1 2020 - 2020


Voják a agent SSR, který se proslavil v S.H.I.E.L.D­.u jako první oběť Hydry.

Základní informace

Agent Daniel Jordan Sousa byl důstojníkem armády Spojených států, který bojoval během druhé světové války. Musel opustit bojiště kvůli poranění své nohy a stal se tak agentem SSR v jedné z kanceláří v New Yorku. Tam poznal i velmi známou agentku Peggy Carter. Více ze seriálu Agent Carter naleznete zde. Později narazil na agenty S.H.I.E.L.D.u při obsazené základny Chronicomy a byl jimi později i zachráněn.

Sedmá série

S agenty se setkal v oblasti 51, kde se vydávala Jemma Simmons za Peggy Carter. Společně s Philem Coulsonem je zavřel do cely a později se seznámil s Daisy Johnson, která ho obelstila, aby zachránila své přátele a zavřeli ho do cely. Později po skoro vypuštění Heliusu chytil Coulsona a vyslýchal ho. Uvěřil mu jeho historku a vydali se do vlaku, kde mu měli předat zásilku. Coulson věděl, že ten den má Sousa zemřít, ale společnými silami zvrátili historii, nafingovali smrt Sousy a přizvali ho do týmu.

Po dalším skoku se začal Sousa seznamovat se všemi z týmu a se vším, co cestování časem obnáší. Hlavně se více sblížil s Daisy, když je Nathaniel Malick unesl a mučil ji. Díky propašování jednoho z nástrojů na mučení v její ruce se dostal z pout a vzal ji v náručí pryč. Přestože předtím mluvil o tom, že chce v sedmdesátkách zůstat, rozhodl se kvůli Daisy nakonec být v týmu i nadále a být ji na blízku.

Při přítomnosti Daisyiny matky Ťia-jing ji donutil si s ní promluvit a při časové smyčce pomáhal Daisy zastavit Enocha hned několikrát. Daisy si uvědomila při rozhovoru s ním, že se o ní stará tak jako nikdo jiný a po požádání o pomoc ho nakonec políbila. Smyčka se nakonec opakovala a Sousa si nic nepamatovat. Daisy zastavil, když chtěla utéct ze základny a následoval ji, aby pomohl získat Dekea a Jemmu. Společně i s Mackem se vydali do vesmíru proti Chronicomům. Sousa měl s Mackem, když Daisy spala, rozhovor o budoucím vztahu s Daisy a oba se vysmívali její přezdívce „Quake“. Poté, co Daisy měla jít sama na lodi Chronicomů, pro Dekea a Jemmu, ji políbil znovu.

Útok Chronicomů na sebe nenechal dlouho čekat a společně vymysleli, že přivážou šest Chronicomů k raketě, aby se dostali pryč z lodi. Sousa se chtěl obětovat, když se rozhodovalo, kdo zůstane v nově vytvořené časové ose, ale Deke ho předběhl, takže Sousa se dostal zpět s ostatními a po vítězství S.H.I.E.L.D.u se s Daisy, Korou a agenty S.H.I.E.L.D.u vy­dali na Zephyru 3 probádávat vesmír.

Foto: ABC