O pokračování Eternals se moc nemluví, nový film by ale mohl být zaměřen na Thanosova bratra

O pokračování Eternals se moc nemluví, nový film by ale mohl být zaměřen na Thanosova bratra

2.7.2022 16:03


Pokud už vznikne nějaký film z Marvel Cinematic Universe, tak se skoro vždy automaticky počítá s pokračováním. Málokdy je nějaký projekt neúspěšný. Jenže Eternals jsou svým způsobem průkopníkem a další díl je značně nejistý. Přesto tu jsou zprávy, že určitý druh pokračování vznikne.


My jsme byli s filmem Eternals víceméně spokojení, ale bohužel zbytek světa náš obdiv již nesdílel. Film to od kritiků (překvapivě) pěkně schytal a jedná se o jeden z vůbec nejhůře hodnocených filmů napříč všemi zahraničními platformami. Bohužel ani v kinech film tolik nezabodoval. I když se svým způsobem lze stále vymlouvat na koronavirus, utržených 402 milionů dolarů po celém světě je zkrátka málo.

Není tedy divu, že se o případném pokračování moc nemluví. První díl byl naštěstí designován tak, aby případná pokračování vůbec nemusela vzniknout. Teda pokud si odmyslíte potitulkové scény, které až moc okatě lákají zatím na nepotvrzené pokračování. Když to například srovnáme s Shang-Chim, který šel do kin v podobném období, tak ten má již sequel potvrzený a dokonce i seriál.


(Sequel by se mohl zaměřit na Erose, ale vznikne vůbec? Foto: Disney)

Eternals jsou v tomto ohledu pěkně pozadu, přesto tu máme pár nepotvrzených zvěstí, že se pokračování v určité kapacitě připravuje. Další dobrodružství by se mělo točit okolo Erose (Harry Styles) a Pipa (Patton Oswalt). Jedná se ale o dost velké zvěsti, které bohužel nebyly potvrzeny žádným renomovaným zdrojem, takže vývoj filmu je značně nejistý.

Patton Oswalt, který si mimochodem zahrál i v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., se k těmto zvěstím vyjádřil následovně:

Neslyšel jsem o těchto zvěstech. Bylo by to úžasné, kdyby se pokračování zaměřilo na Starfoxe a Pipa, protože když se Marvel Studios pokaždé zaměří na béčkové a céčkové postavy, tak zpočátku to nikoho nezajímá, ale následně jsou všichni příjemně překvapení. Takhle dopadli už Strážci Galaxie a v nedávné době Ms. Marvel. Jsem jinak i velkým fanouškem Ant-Mana. Takže pokud chtějí udělat film o Starfoxovi a Pipovi, tak by to bylo skvělé.

Film představil až deset nových postav a neopíral se o staré MCU postavy, což svým způsobem bylo velice sympatické. Svým způsobem by byla škoda, pokud by se postavy již nikdy a nikde neobjevili. Některé příběhy ale budou stoprocentně pokračovat v jiných filmech (Dane Whitman), takže pokračování nemusí nutně vzniknout. Šlo ale o odvážný počin, který se svým způsobem vymyká klasickým MCU pravidlům a takovýmto filmům by se šance měla dávat.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!