Mary Cooperová

Mary Cooperová

Laurie Metcalf Sezóny 9 2007 - 2018


Zbožná matka Sheldona žijící v Texasu.

Mary Cooperová je Sheldonova matka žijící v Texasu. Je vdovou, jelikož její manžel již před lety zemřel. Kromě Sheldona má ještě další dvě děti, syna George a dceru Missy, která je zároveň Sheldonovým dvojčetem. Mary je jako jediná schopná kontrolovat Sheldonovy výstřednosti.

Sheldonova matka je moudrá, inteligentní, přátelská, milující a pečující. Je velmi zbožná. Svému synovi říká Shelly, a když byl malý, nechala jej testovat, zda není blázen. Jeho genialitu vnímá jako velký dar od Boha.

Mary je pravým opakem Leonardovy matky Beverly, která je narcistická, nepřátelská, nemilující a naprosto o svého syna nejeví žádný zájem, jen ten vědecký. Stejně jako Sheldon vidí v Beverly matku, kterou si vždy přál, tak i Leonard vidí v Mary matku, kterou by si přál zase on.

Beverly a Mary měly to štěstí se poznat, avšak si vůbec nepadly do oka, jelikož každá má jiné názory jak na výchovu svých dětí, tak i na svět. Naopak s Beverlyným manželem, si ihned padli do oka. Navzdory tomu, že se Mary jeví jako milá, dokáže být i uštěpačná, když si o to někdo koleduje.

Foto: CBS