Doctor Who potvrzuje návrat Stevena Moffata do 14. série

Doctor Who potvrzuje návrat Stevena Moffata do 14. série

23.3.2024 13:51


Steven Moffat potvrdil svůj návrat k Doctoru Who. Bývalý showrunner napíše jednu z epizod nadcházející 14. série.


Po mnoha zvěstech se scénárista, který řídil seriál v letech 2010 až 2017, oficiálně vrátí na sezónu s Ncuti Gatwou. Moffat o svém návratu řekl:

Ano, dobrá, upřímně – omlouvám se všem, které jsem velmi mírně uvedl v omyl – ve skutečnosti píšu epizodu seriálu Doctor Who. Přesně, jak jsem řekl, že to nikdy neudělám. Co vám mám říct? Škemral jsem, prosil jsem, ale nakonec Russell souhlasil, že mi dovolí to ještě zkusit. Pracovat se starými přáteli a zbrusu novým Doktorem, nemohl jsem být šťastnější. Omlouvám se, že jsem se k tomuto tématu vyjadřoval tak dlouho zdrženlivě. Všechno to bylo součástí promyšleného plánu, který by potěšil miliony lidí, ale na poslední chvíli jsem zapomněl, o co jde.

Foto: BBC

Navíc bylo oznámeno, že režie epizod nové sezóny, včetně těch Moffatových, se ujme na ceny BAFTA a Zlatý glóbus nominovaná režisérka Julie Anne Robinson. Ta se vyjádřila následovně:

Byla to obrovská čest režírovat epizody Doctora Who pro BBC a Disney Plus. Této milované sérii je 60 let a stále je silná. Je součástí naší britské kolektivní paměti. Vždy jsem obdivovala Russella T. Daviese a Ncuti Gatwa je neuvěřitelně talentovaný herec, který se do role patnáctého Doktora vžil bez námahy, po boku neméně talentované Millie Gibson. Steven Moffat mi jako režisérce dal intenzivní výzvu. Zeptala jsem se ho na klíčové slovo, které by vystihlo celkový tón epizody, a on řekl: Hitchcock. Nemůžu se dočkat, až uvidím, co si o tom všichni myslí. Byl to neuvěřitelný zážitek.

Moffat se ke zvěstem o svém návratu vyjádřil již několikrát – nikdy to zcela nevyloučil a pro server RadioTimes.com uvedl, že by se „musel zbláznit“, aby se vrátil. Moffat vedl Doctora Who od roku 2010, kdy Matt Smith převzal roli jedenáctého Doktora, do roku 2017, kdy Peter Capaldi ukončil své účinkování jako dvanáctý Doktor. Předtím však pro seriál psal již několikrát – od speciálu Comic Relief až po různé epizody Christophera Ecclestona a Davida Tennanta. Je také známý tím, že vytvořil některé z nejděsivějších seriálových příšer – od Weeping Angels, The Silence až po Empty Child.

Zdroj: radiotimes.com


Jít na Doctor Who | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!