S07E07: The Dragon and the Wolf

S07E07: The Dragon and the Wolf

CZ 27.8.2017 12 070 000 1 hodina 22 minut


Blíží se velké setkání v Králově přístavišti, které rozhodne o osudu Západozemí. Sansa se snaží pochopit, čeho všeho je její sestra schopna.

Základní info:

Režie: Jeremy Podeswa
Scénář: David Benioff, D. B. Weiss
Hrají: Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Liam Cunningham (Davos Mořský), Sophie Turner (Sansa Stark), Maisie Williams (Arya Stark), Nathalie Emmanuel (Missandei), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Conleth Hill (Varys), John Bradley (Samwell Tarly), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark), Jerome Flynn (Bronn z Černovody), Hannah Murray (Fialka), Kristofer Hivju (Tormund), Rory McCann (Sandor Clegane), Iain Glen (Jorah Mormont), Pilou Asbæk (Euron Greyjoy), Anton Lesser (Qyburn), Richard Dormer (Berik Dondarrion), Vladimír Furdík (Noční král), Jacob Anderson (Šedý červ), Hafþór Júlíus Björnsson (Gregor Clegane), Daniel Portman (Podrick Payne), Rupert Vansittart (Yohn Royce), Staz Nair (Qhono), Richard Rycroft (Wolkan), Wilf Scolding (Rhaegar Targaryen), Aisling Franciosi (Lyanna Stark), Brendan Cowell (Harrag), … 

Hlavní příběhové linie:

Královo přístaviště

Danyina armáda dorazí k branám Králova přístaviště, aby se Cersei a Dany mohli zúčastnit velkého setkání v Dračím doupěti. Zde spojenci Daenerys ukáží Cersei polapeného nemrtvého. Cersei je ochotna spolupracovat, ale Jon odmítne před ní pokleknout. Situaci naštěstí zachrání Tyrion, který osobně dojde za Cersei a přemluví ji ke spolupráci. Jaime se později dozvídá, že to celé byla jenom lest. Cersei chce sice pomoci v boji proti nemrtvým, ale po boji využije situace, kdy budou spojenci oslabeni, k tomu, aby je porazila.

Zimohrad

Sansa se radí s Petyrem, jak má zkrotit Aryu. Když ji Sansa konečně povolá do Velkého sálu, tak obviní Petyra ze všeho, co udělal. Arya následně na Sansin povel Petyra zabíjí. Bran se setkává se Samem a společně se baví o skutečném původu Jona.

Dračí kámen

Spojenci plánují, jak se dostanou na sever, aby přemohli nemrtvé. Theon se setkává s Yařinou posádkou, kterou přemluví k tomu, aby společně zachránili Yaru.

Kdesi na moři

Daenerys, Jon a ostatní směřují do Bílého přístavu, aby společně mohli cestovat na sever. Během plavby se Jon staví za Daenerys do kajuty a vyspí se s ní.

Východní hlídka

Tormund je svědkem toho, jak ke Zdi směřuje armáda mrtvých v čele s Nočním králem, který lítá na drakovi. Po chvíli se jim podaří zničit Zeď, takže v postupu na jih jim již nic nebrání.

Počet smrtí

V sedmém díle sedmé série zemřela jedna známá postava a nespecifikovaný počet dalších lidí. Padli Petyr Baeliš a nevyřčené množství strážců na Východní hlídce.

Knižní předloha

Sedmý díl The Dragon and the Wolf nemapuje zatím žádné kapitoly knižní předlohy ságy Písně ledu a ohně.

Video z natáčení

Thumbnail Play icon

Kvíz k epizodě The Dragon and the Wolf

Kolik lidí žije v hlavním městě?

Trailer k sedmé epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


 • Milano33
  Milano33 25.3.2019 | 18:33:09

  Úchvatné a dôstojné ukončenie siedmej série. Dead Viserion vyzeral super. Dejové linky aj v King's Landing aj vo Winterfelli boli neskutočne dobré ;)

 • Lord Okakek
  Lord Okakek 21.2.2019 | 13:00:26

  Jeden z nejlepších dílů

 • LeniTheMonster
  LeniTheMonster 23.10.2018 | 0:06:42

  Já už chci další díl!!!

 • Valar. Morghulis
  Valar. Morghulis 12.5.2018 | 22:25:39

  best

 • KarlCZ
  KarlCZ 29.4.2018 | 19:22:08

  Paráda :)

 • Monoceros
  Monoceros 22.2.2018 | 22:59:42

  Zombie drak, dost hustý … jsou prostě v hajzlu :-D Dobré zakončení a hezké odhalení Jonovi skutečné identity … to že se dali dohromady s Daenerys je jenom příjemným bonbonkem na konec protože to bylo jasný už od chvíle co se viděli poprvé :-D

 • BadJoke
  BadJoke 22.12.2017 | 22:58:41

  Za mě dávám 80% a to jen z toho důvodu, že se rozhodli zkrátit serii na 7 dílu a stalo se toho docela málo, jistě se to blíží k Velké válce, teda doufám, že 8 série bude dobrá, neboť se mi zdá že GoT začíná být víc typicky hollywoodské fantasy. Celou serii bych bral jako oddechovku.

 • DJDavecz
  DJDavecz 30.11.2017 | 15:06:48

  Za mě super… Za vás, bohužel, je vidět, že vás to nebaví, jinak by jste si seriál užívali a neřešili chujoviny. Je to odpočinkový seriál, ne REALITY SHOW… Za mě jak jinak, než 100%..

 • didi2012
  didi2012 18.9.2017 | 11:31:01

  dávam 100 percent ale 6 séria u mňa vedie verím že 8 séria bude mega a prekoná ju

 • Mammon52852
  Mammon52852 15.9.2017 | 22:18:44

  Za mně v poho já klidně těch 100% dám a neodradí mně otázky typu 1.Jak dostali draka z jezera (no jak asi nějací nemrtví skočily do vody a obvázaly draka ŘETĚZY nikde není dané že nemrtví umřou ve vodě jen neumí plavat takže zůstanou na dně) 2.Proč bylo manželství Rhaegara anulováno (bože protože se asi zabouchl do Lyanny tak si ji chtěl vzít jestli je jiný důvod tak se ho snad dozvíme v 6 knize jestli ji vůbec dodělá) 3.Drak chrlí modrý oheň neměl by zeď posílit (proč oheň jako oheň). Škoda Malíčka čekal jsem že všechny hlavní postavy přežijí do poslední série ale jsem rád zmrd dostal co si zasloužil a pak ještě že všichni skočily na Eurona že se bojí hlavně Theon že mu to zbaštil když byl u toho jak mu zajal ségru a viděl co je to za sociopata. Teď jen čekat skoro dva roky NEUVĚŘITELNÉ.

loading…