S08E04: The Last of the Starks

S08E04: The Last of the Starks

CZ 5.5.2019 11 800 000 1 hodina 19 minut


Zimohrad se vzpamatovává z nedávné bitvy. Daenerys a ostatní přeživší plánují své další kroky, zatímco Cersei se připravuje na příjezd dračí královny.

Základní info:

Režie: David Nutter
Scénář: David Benioff, D. B. Weiss
Hrají: Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Liam Cunningham: (Davos Mořský), Sophie Turner (Sansa Stark), Maisie Williams (Arya Stark), Nathalie Emmanuel (Missandei), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark), John Bradley (Samwell Tarly), Hannah Murray (Fialka), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Conleth Hill (Varys), Rory McCann (Sandor Clegane), Jerome Flynn (Bronn z Černovody), Joe Dempsie (Gendry), Kristofer Hivju (Tormund), Jacob Anderson (Šedý červ), Iain Glen (Jorah Mormont), Pilou Asbæk (Euron Greyjoy), Anton Lesser (Qyburn), Richard Dormer (Berik Dondarrion), Ben Crompton (Eddison Tollett), Daniel Portman (Podrick Payne), Hafþór Júlíus Björnsson (Gregor Clegane), Bella Ramsey (Lyanna Mormont), Rupert Vansittart (Yohn Royce), Richard Rycroft (Wolkan), Staz Nair (Qhono), Alice Nokes (Willa), Danielle Galligan (Sarra), …

Hlavní příběhové linie:

Zimohrad

Ti, kteří přežili bitvu o Zimohrad, se loučí s těmi, jež padli během bitvy. Na následné smuteční hostině se však zlepší nálada. Z Gendryho se stane lord Bouřlivého konce, načež požádá Aryu o ruku, Daenerys se i nadále trápí tím, jaký je Jonův pravý původ, a Brienne a Jaime se dávají dohromady. Jon a ostatní se následně vydají na jih, přičemž ještě předtím Jon oznámí Sanse a Arye, co je skutečně zač.

Dračí kámen

Spojenecké armády se rozdělí, Daenerys a její lodě směřují na Dračí kámen, ale zde číhá Euron a jeho železná flotila, která zabije jednoho z Danyiných draků a celkově způsobí velkou újmu její flotile. Železná flotila se nakonec vrátí do Králova přístaviště a Daenerys a její rádci vymyslí, co dál.

Královo přístaviště

Královna Cersei je potěšena Euronovým úspěchem a poté se u hradeb Králova přístaviště setkává (nejenom) se svým bratrem Tyrionem, který se chce s Cersei nějak domluvit. Ta ho však odmítá a popravuje svou zajatkyni, kterou Euron zajal po střetu u Dračího kamene.

Počet smrtí

Ve čtvrtém díle osmé série zemřely celkem dvě známé postavy, konkrétně je řeč o Missandei a draku Rhaegalovi. Dále zemřel i nevyřčený počet vojáků, kteří patří do armády Daenerys Targaryen.

Knižní předloha

Čtvrtý díl The Last of the Starks nemapuje zatím žádné kapitoly knižní předlohy ságy Písně ledu a ohně.

Video z natáčení

Thumbnail Play icon

Kvíz k epizodě The Last of the Starks

Která pevnost získala v tomto díle nového lorda?

Trailer ke čtvrté epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


 • Logan_the Wolverine
  Logan_the Wolverine 26.6.2019 | 13:06:33

  Dany kinda forgot about the Iron fleet

 • Whitewolf114
  Whitewolf114 22.5.2019 | 19:42:26

  Díl naprosto dokonalý, ani mi tolik nevadilo, že se neřeší zápletka s NK. Dany jsem nevěřila už dlouhou dobu a teď se teprve ukáže, jestli je po otci, jako že určitě je. Díl byl dojemný. Konec byl takový, jaký je tento seriál. Byla bych šťastná, kdyby usedl na trůn Jon… Mám ale takový špatný pocit z toho loučení Jona se severem. Mám o Jona strach. Líbí se mi, že ho má sever tak rád. Vadilo mi, jak všichni milovali Dany. Jinak moc pěkný název dílu a to jak se zachovali na začátku k mrtvým bylo dojemný a krásný. Jon měl krásný proslov. Brienne chudinka ale Jaime prostě tu Cersei miluje. S tím nic neuděláme. Jen aby to přežil až tam přijde. Díl byl i překvapivý a bylo v něm vše, co ten díl má mít. Pouze mám velmi špatný pocit z příštího dílu…

 • Froldini
  Froldini 20.5.2019 | 22:26:48

  Superman Euron už mě zase sere. Opět se někde zjeví a všechno mu vyjde… :-p A nikdo o něm neví, ani Varysovi špehové ani Bran!? No tak určitěěěě. Rhegala teda ukončili trapně. Chjo…

 • BizarníBibliofil
  BizarníBibliofil 20.5.2019 | 12:56:34

  Az na ten konec docela nuda. Hlavne se vsechny postavy chovaji jinak nez bych chtela :(

 • mirako
  mirako 19.5.2019 | 18:46:34

  Tak Sansa moc dodržet slovo neumí.. Proč je Cersei všechny nepozabijela, když mohla?

 • Sardelli
  Sardelli 16.5.2019 | 16:37:54

  Tak jsem rád, že tento díl konečně rozčísl spekulaci, co že to dělal Podrick s těmi děvčaty z nevěstince. Je stále panic a děvčatům opravdu jen zazpíval, proto mu vrátili peníze. Drinking game rulezz

 • Siler
  Siler 16.5.2019 | 10:59:51

  Přesně podle nejnovější lgbtqwertyxyz módy 2 silné ženské hrdinky :) obě jsou kravy a navíc zřejmě i šílené. Snad umřou a králem bude Jon, proč by ho jinak Melisandra oživovala.

 • StriderCZ
  StriderCZ 16.5.2019 | 7:45:56

  Příjemné překvapení po třetím díle, který byl plný chyb a hollywoodských kli­šé.

 • Gus.
  Gus. 14.5.2019 | 17:50:04

  Škoda dalšího draka (co na to ochránci zvířat?). V seriálu klaďasi umírají více, než záporňáci. Doufám, že to napraví. Jinak dobrý.

 • Lívanečník
  Lívanečník 13.5.2019 | 22:27:46

  Zápletka tohoto seriálu již dobré 3 řady jede už jenom na výpary. Je dobře, že se to rozhodli ukončit co možná nejrychleji. Bůh ví, co by z toho vzniklo za odpad, kdyby se to rozhodli natahovat.

loading…