S01E01: The Heirs of the Dragon

S01E01: The Heirs of the Dragon

CZ 21.8.2022 2 170 000 1 hodina 6 minut


Král Viserys pořádá turnaj na oslavu narození svého druhého dítěte. Princezna Rhaenyra vítá svého strýce Daemona, který se vrátil do Rudé bašty.

Základní info:

Režie: Miguel Sapochnik
Scénář: Ryan Condal
Hrají: Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Matt Smith (Daemon Targaryen), Emma D'Arcy (Rhaenyra Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Sonoya Mizuno (Mysaria), Fabien Frankel (Criston Cole), Milly Alcock (mladá Rhaenyra Targaryen), Emily Carey (mladá Alicent Hightower), Graham McTavish (Harrold Westerling), Sian Brooke (Aemma Arryn), David Horovitch (Mellos), Bill Paterson (Lyman Beesbury), Gavin Spokes (Lyonel Strong), Michael Carter (Jaehaerys I. Targaryen), Steffan Rhodri (Hobert Hightower), Elliott Tittensor (Erryk Cargyll), Garry Cooper (Ryam Redwyne), Julian Lewis Jones (Boremund Baratheon), David Hounslow (Rickon Stark), Frankie Wilson (Randyll Barret), Mikhail Sen (Mickon), Rhys Parry Jones (pán radovánek), Luke Tittensor (Arryk Cargyll), Gary Raymond (Nejvyšší septon), Andrew Bicknell (poddračí), David Cann (poddračí), Mirjam Germann (poddračí), Matthew Carver (Laenor Velaryon), Nova Foueillis-Mosé (Laena Velaryon), … 

Hlavní příběhové linie:

Harrenov

Královská dynastie Targaryenů sice byla na svém vrcholu, ale král Jaehaerys I. nemohl najít vhodného následníka, který by po jeho smrti usedl na železný trůn. Právě proto se svolala Velká rada v Harrenově, kde měl být určen jeho následník. Tím se nakonec stal Viserys, který získal korunu na úkor své sestřenice Rhaenys.

Královo přístaviště

O devět let později je královna Aemma opět těhotná a král věří v to, že mu tentokrát porodí zdravého syna. Město se mezitím připravuje na turnaj, který je pořádán na počest králova nového syna, jenž se paradoxně ještě nenarodil. V té době se do města vrátí králův problémový bratr Daemon, který se připravuje jak na turnaj, tak i na své povinnosti jakožto velitel Městské hlídky.

Princeznu Rhaenyru, prvorozenou a jedinou dceru krále Viseryse, trápí fakt, že její otec upírá veškerou svou pozornost na svého ještě nenarozeného syna, zatímco zcela přehlíží svou jedinou dceru. I když to otevřeně nepřiznává, trápí ji i to, že ji její otec nechce jmenovat svým následníkem.

Daemon se jakožto velitel Městské hlídky pouští do akce a společně se svými muži vyráží do nočních ulic Králova přístaviště. Zde zmasakrují velké množství násilníků, zlodějů a vrahů, aby město připravili na blížící se turnaj. Jeho činy nejsou dobře přijaty členy Malé rady, a tak král pokárá svého bratra a poví mu, ať se to už neopakuje.

Turnaj začíná ve chvíli, kdy královna Aemma začíná rodit. Bohužel dojde ke komplikacím a král musí vybrat mezi dvěma zly – buď zachrání své doposud nenarozené dítě, nebo nechá zemřít jak královnu, tak i potomka. Viserys se nakonec rozhodne obětovat svou ženu, která mu sice porodí syna, ale ten záhy zemře.

Během toho nic netušící diváci sledují turnaj, ve kterém dominuje Daemon, nicméně jakmile se mu postaví neznámý Criston Cole, je přemožen. Rhaenyru zaujme neznámý rytíř, ale záhy se dozvídá zdrcující zprávu, která se týká její matky a bratra.

Brzy po pohřbu se sejde Malá rada, jejíž členové začnou ihned naléhat na krále ohledně nástupnictví. Viserys rozzuřeně odejde a poté přemýšlí, kdo bude na železném trůnu sedět po něm. Zatímco se s ním trochu více sblíží Alicent Hightower, pobočníkova dcera, Viserys rozhodne o tom, že jeho následnicí bude jeho jediná dcera.

Na výběr měl mezi svou dcerou Rhaenyrou a bratrem Daemonem, ale nakonec se rozhodl pro svou dceru, a to z toho důvodu, že si Daemon začal na veřejnosti utahovat z jeho zesnulého syna. Jakmile tedy Rhaenyře poví o tajemství celého rodu, svolá všechny lordy Sedmi království, kteří odpřisáhnou svou věrnost jeho dceři.

Jak si pamatujete epizodu The Heirs of the Dragon?

Trailer k první epizodě:

Foto: HBO


Thumbnail Play icon


 • Jiri007
  Jiri007 24.5.2023 | 23:55:38

  Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak Daemon vzal Městskou hlidku a šel vyčistit Kralovo přistaviště a udělal to fakt krvavě ale udělal to učinně a divil jsem se že to rada mala Rada nebrala v potaz, jinak Daemon byl dobry i vtom turnajovem klani ikdyž Ottovym synem nevyhral čestně ale to že ho porazil někdo jiny jsem fakt nečekal a taky jsem nečekal že Viserys jmenuje jako sveho nastupce Rhaenyru ikdyž Daemon zesměšnil jeho syna a jsem zvědav jak to Daemon vezme že ho jeho bratr poslal pryč a taky jestli všichni budou s Rhaenyrou jako nastupkyni spokojeni.

 • hanrieta
  hanrieta 21.12.2022 | 22:38:24

  zaujmul, líbí se mi

 • JirkaDeMode
  JirkaDeMode 11.12.2022 | 16:06:48

  Nuda.

 • filipes12
  filipes12 15.10.2022 | 12:15:20

  moc pomaly uvod.

 • Amigo65
  Amigo65 7.10.2022 | 12:10:01

  Zatím dobrý, je tam i GOTT, ale jak píše @Pidalin, těch 70% by pro začátek slušelo více, takže pro vyrovnání zatím 60%, (průměr je teda 70%).

 • tom1995cz
  tom1995cz 9.9.2022 | 9:11:01

  Výborný rozbeh, nenudilo ani na päť minút, herecky si svetlo reflektoru jednoznačne berie Matt Smith, táto rola mu sadla…

 • pidalin
  pidalin 9.9.2022 | 2:48:47

  Těžko to hodnotit, udělaný to maj celkem pěkně a GoT to fakt připomíná, ale prvních asi 20 minut byla šílená nuda že jsem na to koukal na 2×, zbytek už byl celkem dobrej, ale pořád dost pomalej rozjezd. Zatim budu dost tolerantní a dam 80% ale radši bych dal tak 70, prvnímu dílu RoP jsem dal 80 a to mě bavilo mnohem víc a příjemně to uteklo, tohle se hrozně vleklo. PS: Co všichni vidíte na tý herečce? Taková potvora s podkusem a veverčíma zubama, navíc vlasy světlejší než kůže, to nesluší nikomu.

 • sonulle
  sonulle 6.9.2022 | 10:10:54

  Hezký rozjezd, skvělí herci.

 • nereknu4f7
  nereknu4f7 4.9.2022 | 17:11:04

  Pěkné, moc! Líbí. Bála jsem se, že v tom neuvidím tu “Hru o trůny”, ale je to tam :)

 • NewPerson
  NewPerson 30.8.2022 | 21:47:54

  Mě teda nějak extra krásná nepřijde má takové ovčí oči, ale pro slováky hádám, že dobrý.

loading…

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Matt Smith (Daemon Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Rhys Ifans (Otto Hightower), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Fabien Frankel (Criston Cole), Sonoya Mizuno (Mysaria)