S01E02: The Rogue Prince

S01E02: The Rogue Prince

CZ 28.8.2022 2 260 000 54 minut


Rhaenyra překračuje pravomoci Malé rady. Viserys je vyzván k tomu, aby zajistil své nástupnictví pomocí sňatku. Daemon oznámí své záměry.

Základní info:

Režie: Greg Yaitanes
Scénář: Ryan Condal
Hrají: Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Sonoya Mizuno (Mysaria), Fabien Frankel (Criston Cole), Milly Alcock (mladá Rhaenyra Targaryen), Emily Carey (mladá Alicent Hightower), Graham McTavish (Harrold Westerling), Gavin Spokes (Lyonel Strong), David Horovitch (Mellos), Bill Paterson (Lyman Beesbury), Anthony Flanagan (Steffon Darklyn), Nova Foueillis-Mosé (Laena Velaryon), Andrew Bicknell (poddračí), Daniel Scott-Smith (Craghas Drahar), … 

Hlavní příběhové linie:

Kamenoschody

Na jednom z ostrovů muž jménem Craghas Drahar, Krmič krabů a jeden z princů Triarchie, připevňuje námořníky ze Západozemí ke dřevu pomocí hřebíků, aby je buď utopilo moře, nebo sežrali krabi.

Královo přístaviště

Rozzuřený Corlys Velaryon se objevuje na setkání Malé rady a informuje krále o tom, že chce zabrat Kamenoschody, aby se zbavil hrozby v podobě Krmiče krabů, který zabijí lid Západozemí. Král a zbývající členové rady se Krmičem nechtějí zabývat, protože nechtějí vyvolat zbytečnou válku se Svobodnými městy.

Ser Harrold Westerling vybírá nového člena Královské gardy, a tak požádá princeznu Rhaenyru o pomoc s výběrem. Ta chce, aby byl v gardě někdo, kdo již bojoval v nějaké bitvě, a tak si vybere Cristona Colea, který nepochází z žádného významného rodu, jenž by představoval pro královský dvůr cenného spojence.

Zatímco se král Viserys i nadále setkává s Alicent ve svých komnatách, v zahradách se sejde s Corlysem a jeho manželkou Rhaenys. Ti za ním přišli z toho důvodu, aby ho přiměli k uzavření sňatku s jejich dcerou Laenou. Ta však ještě nedospěla, a tak si Viserys není jistý jejich návrhem.

Král se snaží upevnit své pouto se svou dcerou, ale nedaří se mu to, protože Rhaenyru i nadále považuje za dítě. Následně informuje svého pobočníka o tom, jak se Corlys snaží o to, aby si král vzal jeho dceru. Když se s ní Viserys následně setká v zahradách, utvrdí se v tom, že si Corlysovu nezletilou dceru nevezme.

Rhaenys poví Rhaenyrě, že i když ji její otec zvolil za svého následníka, říše bude mít i tak problém s tím jí věrně sloužit, protože žádný muž nechce vidět na železném trůně ženu. Mezitím se Viserys opět vybavuje s Alicent, ale v tu chvíli je jejich konverzace přerušena Ottovým příchodem.

Malá rada svolala nouzovou schůzi, aby probrala nejnovější Daemonův prohřešek. Ten se usadil na Dračím kameni, a to se svou společnicí Mysariou, kterou si hodlá vzít a mít s ní děti. A právě kvůli tomu, že s ní chce mít děti, ukradl dračí vejce, aby ho jeho potomek měl hned u sebe v kolébce. Otto se proto obléká do zbroje a je připraven vyřešit celý spor.

Během jeho nepřítomnosti Viserys řeší nástupnictví s Lyonelem Strongem, ten mu ale překvapivě oznámí, že by si měl vzít mladou Laenu, čímž by jeho nástupnictví bylo vyřešeno nejspolehlivější cestou. Následně jsou vyrušeni příletem Rhaenyry, která se vrátila z Dračího kamene. Král však netušil, že tam vůbec byla. Následující den král oznámí Malé radě, že si hodlá vzít Alicent Hightower za svou manželku. To raní jak Rhaenyru, která je její kamarádka, tak i Corlyse, který prosazoval svou dceru.

Dračí kámen

Otto a jeho muži se setkávají s Daemonem a jeho věrnými na mostě, který vede na Dračí kámen. Daemon se nehodlá vzdát odcizeného vejce a je rozhodnut jít meč proti meči s Ottem, ale v tu chvíli se na Dračím kameni objevuje Rhaenyra, které se podaří domluvit svému strýcovi. Ten jí vydá vejce a vrátí se zpátky na Dračí kámen. Tento vývoj situace moc nepotěší Mysariu, která nevěděla o Daemonových plánech.

Náplavomarka

Královo rozhodnutí Corlyse velmi pobouřilo, a tak do svého rodného sídla pozval Daemona, aby s ním spojil své síly. V rozhovoru apeloval nejenom na to, že jsou oba přehlížení, ale zároveň na to, že z východu přichází hrozba v podobě Krmiče krabů, která musí být vyřešena. A právě díky jeho porážce by se oba mohli dočkat patřičného respektu, kterého se jim nedostává z králova dvoru.

Jak si pamatujete epizodu The Rogue Prince?

Trailer ke druhé epizodě:

Foto: HBO


Thumbnail Play icon


 • jxr
  jxr 12.9.2022 | 17:00:10

  Parádní, intriky se rozjíždí, další Malíček tak blízko králi, kdo má pravdu a kdo hraje hru o trůn-to všechno k seriálu patří. Pěkná kamera, parádní záběry, prostředí, kulisy, kostýmy…

 • tom1995cz
  tom1995cz 9.9.2022 | 9:12:20

  Už troška slabšie ako prvý diel…

 • Deltar
  Deltar 8.9.2022 | 11:44:14

  Lepší průměr

 • sonulle
  sonulle 6.9.2022 | 10:09:31

  Rhaenyra je top.

 • Venous4
  Venous4 4.9.2022 | 11:19:03

  Serial se mel odehravat tisice let pred hrou o truny a ne jen 170, jak tvurci slibovali. Jedina fobra vec co je v serialu jsou draci jinak zatim hodne velka nuda.

 • Spiker
  Spiker 3.9.2022 | 16:28:48

  Nechci o Rhenyeru prijit :/

 • Tatko-Šmolko
  Tatko-Šmolko 1.9.2022 | 14:28:59

  Epizóda nebola nabitá akcie, ani krvi ani sexu… ale stále bola pre vývoj deja nepochybne podstatná. A navyše neskutočne ma celý seriál po dvoch epizódach vtiahol do deja, takže som zvedavý, čo prinesie seriál najbližšie.

 • RagnarokCzD
  RagnarokCzD 31.8.2022 | 22:28:33

  Něco mi tam vadí … a vadí mi to hodně. :-/ Po shlídnutí jsem se nějak nedokázal zbavit pocitu, že se vlastně vůbec nic nestalo. :-/

 • Jamis
  Jamis 31.8.2022 | 20:20:37

  Vypadá to, že si drží vysokou laťku, já jsem spokojen velmi a také mile překvapen

 • tom99
  tom99 31.8.2022 | 18:37:14

  Prvních pár minut bylo sice malinko pomalejších a ne tak zdrcujících jako v pilotu, ale nabírá to slušné obrátky, postavy začínají mít jisté obrysy, intrikuje se. Baví mě to neskutečně a obecně to výborně navazuje (předchází) původnímu seriálu. Těším se, co si na nás přichystají dál.

loading…

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Matt Smith (Daemon Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Rhys Ifans (Otto Hightower), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Fabien Frankel (Criston Cole), Sonoya Mizuno (Mysaria)