Ke správnému obsazení mladší Rhaenyry dopomohly fotografie mladší Emmy D’Arcy

Ke správnému obsazení mladší Rhaenyry dopomohly fotografie mladší Emmy D’Arcy

13.2.2023 10:00


První řada House of the Dragon nám přinesla jednu zvláštnost, a to tu, že ústřední dvě ženské postavy hrály v prvních dílech jiné herečky, než které byly do těchto rolí prvotně obsazeny.


Ještě před premiérou prvního dílu se počítalo s tím, že Rhaenyru Targaryen a Alicent Hightower budou hrát herečky Emma D'Arcy a Olivia Cooke, protože právě tyto ženy byly vždy skloňovány v souvislosti s těmito postavami. Nakonec si je v prvních pěti dílech zahrály jiné herečky, a to Miley Alcock a Emily Carey. Stalo se tak kvůli tomu, že na začátku příběhu byly tyto dvě postavy ještě mladé.

Ze strany tvůrců to byl poměrně riskantní tah, nicméně se jim to vyplatilo, protože všechny čtyři herečky hrály tyto dvě postavy na výbornou. Nepovedly se pouze dospělé verze, ale i ty mladší, za což můžeme děkovat nejenom samotným herečkám, ale i těm, kteří je vybrali během castingu.

(Herečky si jsou podobné nejenom vzhledem, ale i stylem hraní. Foto: HBO; Zdroj: Winter is Coming)

Nejdříve byly do těchto rolí obsazeny dospělé herečky, až poté se hledaly jejich mladší verze. Například v případě mladší Rhaenyry se tvůrci během castingu zaměřili nejenom na to, jak hraje Emma D'Arcy, ale zároveň jak v mládí vypadala. Podle toho byla vybrána představitelka mladší Rhaenyry, která se jí ve výsledku skutečně podobá. My sice nevíme, na základě kterých fotografií tvůrci vybírali mladší představitelku, nicméně to možná bylo podle fotografií, které naleznete níže. Na nich můžete spatřit herečku Emmu D'Arcy v době, kdy její kariéra teprve začínala.

Zdroj článku: Winter is Coming


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!