Jon Favreau se jako správný tvůrce postaral o scénář k většině epizod a do kdy seriál poběží?

Jon Favreau se jako správný tvůrce postaral o scénář k většině epizod a do kdy seriál poběží?

15.10.2020 17:59


Někdy tvůrci zkrátka mají velký tým a kreativně se na seriálu podílí několik lidí, což mnohdy nedělá dobrotu. Jon Favreau je ovšem milovníkem svého seriálu, a tak připravil většinu scénářů ke druhé řadě, aniž by potřeboval asistenci někoho dalšího. A do kdy se bude druhá řada vysílat?


Jon Favreau je hlavním tvůrcem seriálu. Je poměrně běžné, že se hlavní tvůrce sem tam podílí i na scénáři, většinou ale určuje směr celého seriálu a repliky nechá na jiných, ostřílenějších scénáristech. Favreau je ovšem perfekcionista a moc dobře ví, že starat se o svět Star Wars chce pořádnou péči a pozornost. A nepřipravenost se trestá.

Možná jste si již u dokumentu Disney Gallery všimli, že Favreau byl vždy přítomný na natáčení, i když epizodu režíroval někdo jiný. A podobně je tomu i u psaní scénáře. Favreau se ve druhé řadě postaral o šest scénářů z osmi. Je vidět, že ho seriál velice baví a hlavní slovo má stále on. Pouze dvě epizody nechal napsat někoho jiného, ale asi můžeme tušit, že i tam Favreau aspoň nějakým omezeným způsobem vypomáhal.


(Favreau je v čele snad na všech důležitých pozicích v seriálu. Foto: Disney+)

O pátý díl se scénáristicky postaral Dave Filoni, sedmý díl dostal na starost zkušený režisér Rick Famuyiwa. Možná nejde o kdovíjak důležitou informaci, je ovšem dobré si připomenout, že Favreau je zcela jedinečným tvůrcem, který má (stejně jako George Lucas) rád vše pod kontrolou. Zkrátka není nic, co by mu proklouzlo mezi rukama.

Druhá řada bude mít celkem osm epizod. Nyní už bylo potvrzeno, že finále druhé řady se dočkáme 18. prosince 2020, tedy pár dní před samotnými Vánoci. Třetí řada oficiálně potvrzena nebyla, nicméně asi všichni s ní už nyní tak nějak počítají. A pokud půjde vše podle plánu, měli bychom se jí dočkat už v říjnu 2021.

Je dobře, že Favreau řídí celý proces, nebo by měl naopak ubrat a dát prostor někomu jinému?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)


Jít na The Mandalorian | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!