Třicet devět dní? To už bude nejspíš minulostí.

Třicet devět dní? To už bude nejspíš minulostí.

19.5.2021 12:29


Po čtyřicet sérií bývalo zvykem, že soutěžící proti sobě bojují o výhru a titul Posledního přeživšího celkem 39 dní. Nicméně to vypadá, že se formát hry změní a hráči tak stráví ve hře o něco méně dní.


Následující informaci lze ještě brát s rezervou, jelikož oficiálně zatím nic řečeno nebylo a jedná se pouze o zvěsti. Každopádně se šíří informace, že by nadcházející 41. sérii nemělo tvořit 39 herních dní, ale o něco méně, pravděpodobně jen 26 až 29 dní. Důvodem nejspíš mohou být rozpočet či harmonogram, který komplikují restrikce, kdy musejí soutěžící a produkční tým po příletu na ostrovy Fidži strávit dva týdny v karanténě. Od počátku Survivoru by to bylo podruhé, co by soutěžící nehráli po dobu 39 dní. Poprvé k tomu došlo u druhé série Australian Outback, kdy se hrálo celkem 42 dní.

A co by toto zkrácení počtu dní znamenalo pro samotnou hru? Soutěžící by měli na ostrovech méně volných dní, jelikož by se soutěž musela odehrávat téměř denně. Rovněž by asi už nebyly výzvy o odměnu a posléze výzvy o imunitu, ale pouze výzvy o imunitu, v jejichž rámci by vítězný tým mohl slíznout i nějakou tu odměnu (což se stejně v posledních sériích už častokrát dělo). Aby měli soutěžící více volných dní, mohlo by nás třeba častěji čekat dvojité vyřazování. Zkrácený počet dní rovněž může vést k dalším změnám, které mohou ovlivnit celý styl hry budoucích sérií.


(39 dní už možná bude provždy minulostí.)

Spekuluje se, že by stejný případ mohl nastat i u 42. série, která by se měla začít natáčet koncem května. Před týdnem přišla zpráva, že kvůli další vlně koronaviru na Fidži může být 42. série ohrožena, jelikož vláda zrušila lety z a na ostrovy, tudíž by soutěžící 41. série museli strávit na ostrovech (avšak ne už ve hře) delší dobu čekáním na povolení k odjezdu, a noví soutěžící by neměli jak dorazit. Podle novějších informací ale některé lety zůstávají v provozu a zdá se, že už nyní soutěžící 42. série na Fidži dorazili a mohou tak podstoupit dvoutýdenní karanténu, po níž by se mohlo rozjet natáčení.

A aby těch změn nebylo málo, včera se zveřejnila další spekulace, že by od nové řady mohl Survivor změnit názvy svých sérií. Dosud se jako možný název nadcházející série uvádělo Survivor: Worlds Collide (tedy něco jako „Světy se střetávají“), ale nová řada by nakonec mohla nést pouze obyčejný název Survivor: Season 41. To může značit i to, že Survivor v nadcházejících letech zůstane už pouze na ostrovech Fidži, které jsou domovem této show od 33. série Millennials vs. Gen X, a než aby se pořád vymýšlel nějaký speciální název (které od 33. série byly podle charakteristik kmenů nebo nějakého nového prvku ve hře), začne Survivor využívat pouhé číslo oné řady. Kdo ví, jaké změny nakonec nová série pro celou tuto show přinese.

(Ponese nová série pouze takovýto název?)

Zdroj: SurvivingTribal (1, 2)
Foto: CBS

Co říkáte na pravděpodobnost, že se nebude hrát 39 dní? A že série v názvu ponesou už pouhé pořadové číslo?


Jít na Survivor | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!