Postřehy z prvních dvou epizod

Postřehy z prvních dvou epizod

14.6.2019 22:34


DC Universe dnes odvysílala již třetí díl svého nového seriálu Swamp Thing a my se v tomto článku ohlédneme za nejdůležitějšími událostmi prvních dvou dílů.


Kdo zabil Aleca Hollanda?

Alec Holland je nyní mrtvý a vrací se ve formě Bažináče, pradávného ochránce bažin, do něhož vstupují duše nejrůznějších lidí. Kdo však Aleca zastřelil a nevědomky tak způsobil jeho transformaci v bažinnou bytost? Byla to Maria Sunderland, či její manžel Avery? Nebo se o jeho vraždu přímo zapříčinil doktor Jason Woodrue, jenž dorazil do Marais až ve druhém díle? Doufejme, že se odpovědí na tyto otázky brzy dočkáme.

Nechal Aleca zabít Jason Woodrue? Foto: DC Universe

Madame Xanadu

V druhé epizodě se konečně trochu výrazněji projevila i Madame Xanadu, tajemná věštkyně, jež pomohla Marii Sunderland navázat spojení se zesnulou Shawnou. Během seance Xanadu náhle odpadla a Maria ji v seriálu poprvé nazvala pravým jménem – Nimue. Dočkáme se nějakého dalšího rozvinutí Xanadiny mytologie ve zbývajících epizodách?

Dočkáme se odhalení minulých životů Madame Xanadu? Foto: DC Universe

Daniel Cassidy a jeho krámek

I jižanský buranov jako Marais má svůj filmový obchod, ve kterém kaskadér Daniel Cassidy prodává DVD a Blu-raye. V obchodě vidíme spoustu plakátů odkazujících na hororové filmy, jmenovitě A Nightmare on Elm Street na Cassidyho dveřích a dále pak Eight Legged Freaks, The Rite, The Lost Boys a také Annabelle. Je vidět, že seriálový Cassidy lpí na hororovém žánru, plakát Annabelle je taktéž určitou reklamou pro scenáristu Garyho Daubermana, jenž se podílel jak na panenkovském hororu, tak na naší komiksové adaptaci.

Cassidy má krásný obchůdek. Foto: DC Universe

Blue Devil a jeho budoucnost

Vedle výše zmíněných hororových plakátů má Dan ve svém obchodě vylepený plakát i ke svému vlastnímu filmu The Blue Devil, jenž obdržel velmi pochvalné recenze na Rotten Tomatoes. Cassidy se Abby pochlubil tím, že byl zařazen mezi ceněné kaskadéry za vlastní kaskadérské kousky, což je odkaz na jeho komiksový origin, ve kterém se coby kaskadér při natáčení snímku The Blue Devil stane samotnou hlavní postavou s démonickými schopnostmi a postupně vyráží do boje proti bezpráví. Otázkou zůstává, zda ve druhé epizodě Cassidy už své schopnosti má, či je teprve získá.

Blue Devil působil i jako člen Justice League. Foto: Warner Bros. Animation

Původní plán tvůrců seriálu

Po odvysílání prvního dílu bylo oznámeno, že seriál se druhé řady nedočká. Oficiální důvody tohoto prapodivného činu stále nejsou známy. Podle některých zpráv se seriál Swamp Thing měl dočkat celkem tří sérií, přičemž v té poslední by Bažináč spojil síly s dalšími hrdiny, což by vedlo k založení Justice League Dark. Uvidíme, zda se těchto plánů chopí HBO, jež by mohlo JLD konečně představit širšímu publiku.

Justice League Dark se předloni ukázala ve stejnojmenném filmu. Foto: Warner Bros. Animation


Jít na Swamp Thing | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!