Které postavy kralují statistikám seriálu Vikings?

Které postavy kralují statistikám seriálu Vikings?

22.2.2021 14:00


Seriál Vikings měl celkem šest sérií, a proto nám představil velké množství postav. Nyní se na tyto charaktery podíváme trochu blíže, protože je podrobíme statistice.


Seriál Vikings měl premiéru v roce 2013 a skončil na konci roku 2020. Během těchto let jsme se dočkali šesti řad, které byly tvořeny celkem 89 epizodami. Během toho nám bylo představeno požehnané množství postav, které jsme poctivě přidávali do naší databáze. Celkem v naší databázi skončilo 94 postav, na které se nyní podíváme trochu blíže.

V seriálu nepůsobila žádná postava, která by se objevila ve všech dílech, a proto seriál neměl hned zpočátku svého krále statistik. Nakonec se v nejvíce dílech objevil Bjorn Železný, v jehož případě počítáme s jeho mladšístarší verzí. Ten si objevil v celkem 76 dílech. Pokud bychom však hledali herce, který se objevil v nejvíce dílech, tak by zvítězila Katheryn Winnick, jež si Lagerthu zahrála v celkem 70 dílech. Na deset nejčastěji se objevujících postav tohoto seriálu se můžete podívat níže.


Pořadí Jméno postavy Počet epizod
1. Bjorn Železný 76
2. Ubbe 73
3. Hvitserk 72
4. Lagertha 70
5. Floki 67
6. Ivar Bezkostý 66
7. Torvi 62
8. Harald Krásnovlas 49
9. Ragnar Lothbrok 45
10. Rollo Lothbrok 44

(Bjorna jsme v seriálu vídali nejčastěji.)

Co se týče vedlejších postav, zde bylo o prvenství rozhodnuto už ve čtvrté řadě. Nejčastěji se objevující vedlejší postavou v seriálu byla Helga, Flokiho manželka, která se objevila v celkem 39 dílech. Těsně za ní skončil král Alfréd, který nikdy nepatřil mezi hlavní postavy. Ten se objevil ve 34 epizodách. Na deset nejčastěji se objevujících vedlejších postav tohoto seriálu se můžete podívat níže.

Pořadí Jméno postavy Počet epizod
1. Helga 39
2. Alfréd 34
3. Kjetill Plochonosý 25
4. Erlendur 22
5. Aethelred 21
6. Torstein 20
7. Frodi 18
8. Ingrid 18
9. Ingvild 18
10. Margrethe 18

(Flokiho manželka zvítězila v kategorii vedlejších postav.)

Ve všech řadách se objevilo jen málo postav, patří mezi ně Bjorn, Lagertha, Floki a Prorok. Žádná vedlejší postava nevystupovala v seriálu tak dlouho, aby se mohla objevit ve všech sériích. Celkem měl seriál 36 hlavních postav a 58 vedlejších postav.

Jak jsme psali výše, do naší databáze jsme zařadili celkem 94 postav, ale ve skutečnosti je jich méně, protože některé postavy máme rozděleny na mladší a starší, protože ty musely pro potřeby příběhu rychle vyrůst. V databázi tudíž máme dvakrát Bjorna, Ubbeho, Hvitserka, Ivara, Sigurda a Alférda, kteří byli podstatní jak v mládí, tak i v dospělosti.

Co se týče herců, nejvíce se v seriálu objevilo kanadských, britských a irských rodáků. Dle očekávání tu byli hojně zastoupeni i herci ze Skandinávie, tedy Islandu, Dánska, Švédska, Norska a Finska. Později tu bylo i hodně francouzských herců. Méně početnější národnosti tvořili Australané (Travis Fimmel, Alyssa Sutherland), Rusové (Danila Kozlovsky, Lenn Kudrjawizki), Američané (Amy Bailey), Malťané (Andrei Claude) a Holanďané (Mishaël Lopes Cardozo).

(Toto byli dva jediní Australané, které jsme v seriálu mohli vidět.)

Překvapily vás některé statistiky? Napadá vás ještě nějaká další statistika ohledně postav, kterou jsme do článku nezahrnuli?

Foto: History


Jít na Vikings | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!