Finálové easter eggy

Finálové easter eggy

8.6.2019 15:30


Seriál The Big Bang Theory odešel s velkým třeskem a v hodinovém finále jsme se dočkali několika easter eggů.


Po dvanácti dlouhých sériích je seriál The Big Bang Theory oficiálně u konce a vysloužil si speciální hodinové finále, ve kterém se objevilo mnoho narážek na dřívější epizody. Pojďme se teď spolu blíže podívat na všechny easter eggy, které se v posledních dvou dílech objevily.

Výtah byl konečně opraven

Jistě jste si všimli, že po dvanáct let chodili všichni v budově po schodech, jelikož byl celou tu dobu výtah mimo provoz. Ovšem nakonec byl po tolika letech výtah ve finále opraven. Na tento moment čekali fanoušci opravdu dlouho, a tak okamžik, kdy Penny vystoupila z opraveného výtahu, doopravdy ukázal, že seriál směřuje do finále.

Penny je těhotná

Po mnoha letech dohadování, zda budou mít Leonard a Penny spolu dítě, jej nakonec budou mít. Penny se opila, když byla jednoho dne venku se Sheldonem. Když se vrátila domů, vrhla se na Leonarda. My jsme pak v další epizodě zjistili, když se posunul čas o dva měsíce dopředu, že je Penny těhotná. Leonard se tedy dočkal, jeho děti, které si s Penny vysnil již v pilotním díle, budou chytré a nádherné. I když Penny děti nikdy nechtěla, tak je nakonec bude mít a nevypadalo to, že by jí to nějak moc vadilo.

Sheldon a Amy vyhráli Nobelovu cenu

Sheldonovým snem bylo získat Nobelovu cenu a také se jí nakonec dočkal. Ve finále si Sheldon též mnohé uvědomil, na okamžik přestal být sobecký a při převzetí ceny poděkoval svým přátelům za všechno, co kdy pro něj udělali. Kromě toho si Amy vzala na předávání cen svoji korunku, kterou měla mimo jiné i na své svatbě.

Setkali jsme se s dětmi Howarda a Bernadette

Všichni jsme věděli, že mají spolu HowardBernadette dvě děti, Halley a Michaela, avšak nikdy jsme je neviděli. To se změnilo ve finále, kdy jsme se konečně poprvé dozvěděli, jak jejich děti vypadají. Původně se děti ve finále neměly vůbec objevit, ale jeden z producentů si řekl, že by to byl dobrý nápad, jelikož už se v seriálu děti stejně nikdy neobjeví.

Víme, proč Leonard nosí mikiny

Určitě vás někdy napadlo, proč Leonarda vidíme často v mikině, bundě či košili. Ve finále nám bylo odhaleno, že je to kvůli tomu, že je mu ve vlastním bytě zima. Teplota je totiž v bytě regulována tak, aby vyhovovala Sheldonovi, přičemž Leonardovi nevyhovovala a byla mu proto pořád zima. Kvůli tomu tedy neustále nosil přes tričko i něco, co by jej zahřálo.

Raj se seznámil s někým novým

Raj se sice rozešel s Anu, ale když letěl spolu se svými přáteli do Švédska, seznámil se v letadle s herečkou Sarah Michelle Gellar, představitelkou Buffy. Jako svůj doprovod si na předávání Nobelovy ceny zvolil právě tuto herečku, což Raje nesmírně potěšilo.

Rozkutálené DNA

Leonard se pokusil přemístit podivný model DNA, na který mu Sheldon zakázal sahat a který se v bytě nacházel již od první epizody. Když se o to však pokusil, tak se mu model rozkutálel po celé podlaze. Spolu se Sheldonem pak lepili kuličky zpátky na model, což jim trvalo dohromady 139 a půl hodiny, což odkazuje na samotný seriál, který měl celkem 279 epizod a trval tedy přesně 139 a půl hodiny (počítáme za každou epizodu 30 minut, jelikož byla v televizi odvysílána i s reklamami).

Finální scéna

Tuhle scénu neviděli ani diváci ve studiu, všichni si na ni museli počkat a viděli ji až při odvysílání v televizi. Úplně poslední scéna seriálu však vůbec nepůsobila jako poslední, měla totiž ukázat, že životy naší party i nadále pokračují. Pro postavy to tedy není konec a i nadále se pořád scházejí jako tomu bylo i doposud. Konec, který tedy není koncem. Takového zakončení se seriál dočkal. Kromě toho je finální scéna doprovázena akustickou verzí znělky seriálu s názvem „History of Everything“.

Všimli jste si, že na sobě měla Penny opět tričko, které měla v úplně první epizodě? Mimo to měl i Howard sponu na pásku, kterou měl v pilotním díle. Navíc měli Sheldon a Amy zavěšené na krku svoje medaile a všichni jedli čínu.

Foto: CBS


Jít na The Big Bang Theory | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!