S01E06: Better Halves

S01E06: Better Halves

CZ 30.10.2006 14 890 000 43 minut


D.L. se nečekaně vrací za rodinou a pokouší se Niki přesvědčit, že je dobrý člověk. Mohinder přestává pracovat na otcově výzkumu a vrací se do Indie. Peter nečekaně začne spolupracovat s Isaacem.

Peter a Isaac

Peter Hirovi sdělí, že společně musí zachránit Roztleskávačku. Také mu prozradí, že vše mu řekl budoucí Hiro. Peter Hirovi řekne, ať přijede do New Yorku a se společnými silami se pokusí roztleskávačku najít a zachránit.

Peter a Isaac později dávají všechny namalované obrazy dohromady. Obrazy na sebe navazují jako v komiksu, ale jeden obraz chybí. Chybějící obraz dal Isaac Simone, která ho zřejmě prodala. Peter chce za každou cenu obraz získat zpět.

Better Halves

Hiro a Ando

Hiro je potěšen tím, že jeho budoucí já navštívilo Petera. Hlavně je rád, že v budoucnosti u sebe nosí meč. Hrdinské iluze ale Hira přejdou, když se znovu objeví podvedený hráč, kterého okradl Hiro s Andem. Muž po nich chce peníze zpět. Chce, aby porazili jeho nepřítele a všechny penízu mu vrátili. Hirovi a Andovi nezbývá na výběr.

Hra probíhá podle plánu. Při rozdávání karet vždy Hiro zastaví čas a Andovi dá nejlepší karty, aby vyhrál. Ando si ale při hře všimne, že soupeř má u sebe zbraň. Rychle on i Hiro mizí. Mizí ve správný čas. Všichni hráči se mezi sebou pozabíjejí. Hiro si později vyčítá, že s tím nic neudělal.

Better Halves

Claire, Noah

Noah doma oznamuje Claire, že jí konečně seznámí s biologickými rodiči. Claire je nadšená, že je konečně pozná. Po příchodu rodičů už ale tak šťastná není. Rodiče na ní neudělají dobrý dojem a Claire se nedozví nic z minulosti, co by jí vysvětlilo, proč je výjimečná.

Později zjišťujeme, že Noah celou schůzku nahrál. O žádné rodiče Claire se nejednalo. Pravděpodobně to jsou pouze kolegové z Noahovo práce. Noah tím pouze chtěl Claire odradit od svých „rodičů“.

Better Halves

Mohinder, Eden

Mohinder s otcovým výzkumem přestává. Poté, co mu vše „předvedl“ Peter, si myslí, že žádní výjimeční lidé neexistují. Mohinder se nyní chce vrátit do Indie a rozprášit otcův popel. V odjezdu se mu pokouší zabránit Eden, se kterou se také Mohinder poprvé políbí. Mohinder nedává na její naléhání a odlétá do Indie.

Později vidíme, že Eden volá Noahovi. Oznamuje mu, že Mohinder odjel, že existuje malíř Isaac, který maluje budoucnost, a že Peter Petrelli si myslí, že umí létat. Eden také Noahovi poví historku, kterou jí povídal Mohinder, když byl s Peterem. Prý má zachránit rozleskávačku. Noah si vzápětí uvědomuje, že se jedná o její Claire.

Better Halves

Niki, Micah, D.L.

D.L. přichází za Niki a říká jí, že vše je na něj nahrané. Nic zlého neprovedl a nikoho nezabil. Také Lindermanovi ukradl 2 miliony dolarů, aby se nyní dokázal postarat o Niki a o Micahu. Nějaká žena ale D.Lovi peníze vzala. D.L. ale zná muže, kteří vědí, o jakou ženu se jedná.

Niki zpočátku nechce mít nic s D.Lem společného. Po nějaké době se ale opět sblíží a na chvíli budou dokonce fungovat jako rodina. Hlavně Micah je rád, že jeho táta se vrátil. Niki na sobě mezitím začíná pozorovat změny.

Niki a D.L. se vydávají za muži, kteří znají ženu, která ukradla 2 miliony. Když tam ale dorazí, muži jsou mrtví. Později zjišťujeme, že muže zabila Niki a její druhé já. Stejně tak to byla ona, která D.Lovi ukradla 2 miliony. D.L. to včas zjistí. Niki neponechává nic náhodě a uhodí D.La.

Zjišťujeme, že D.L. má také schopnost – procházet pevnou hmotou. Omámí Niki a bere Micaha z domu. Bezmocná Niki, která vůbec neví, co se s ní děje, zůstává ležet na podlaze…

Better HalvesŽádné hlasy s komentářem. Buď první!