S01E11: Fallout

S01E11: Fallout

CZ 4.12.2006 14 940 000 43 minut


D.L. s Niki spolu svedou boj o Micahu, Sylar prchá z vězení, Claire zjišťuje, že lidi kolem ní zničehonic ztrácejí paměť. Peter začíná mít podivný sen, kdy se mu zdá, že vybuchne a zničí celé město.

Niki, Micah, D.L.

Niki D.La střílí a vydává se pro Micahu. D.L. z posledních sil bere Micahu a utíkají. Schovají se v lese, v jedné chatce, kde se Micah pokusí otci zahojit ránu. V patách jim je ale už Niki, D.L. se zuřivě na ni vrhá, Niki ale přestává se svým manželem bojovat a říká mu, že je to ona. Vrátila se znovu do svého těla a potlačila Jessicu.

Když D.L. a Micah vidí, že před nimi stojí „skutečná“ Niki, jdou k ní. Niki si ale sama uvědomí, že je nebezpečná sama sobě i ostatním, proto se vydává na policii, kde se přizná, že je vrah, a že chce být zavřena. D.L. a Micah tomu jenom přihlížejí.

Fallout

Hiro, Ando, Isaac

Hiro a Ando dorážejí na střední školu v Texasu, kde chtěli zachránit roztleskávačku. Je ale pozdě. Přišli v nesprávný čas. Jejich mise ale nekončí, protože jim zavolá Isaac, který je zpět ve svém ateliéru (Noah ho pustil) a chce se s Hirem a Andem setkat.

Všichni tři se konečně setkávají a Isaac jim říká, že konečně dokáže malovat budoucnost bez použití heroinu. Hiro zase Isaacovi vypráví o Charlie a o Sylarovi, který ji zabil a také zabil Isaaca v budoucnosti. Všem dělá starosti jeden Isaacův obraz, na kterém je vybuchující muž, jak odpálí celé město. Isaac později namaluje obraz, na kterém je Hiro s mečem a bojuje proti drakovi. Hiro si uvědomí, že musí získat kontrolu nad svými schopnostmi a toho dosáhne tak, že získá meč. Hiro a Ando opouštějí Isaaca a vydávají se hledat meč.

Fallout

Noah, Claire, Sylar

Claire se svěřuje svému otci s její schopností. Noah jí ale ujišťuje, že už to dávno ví, a že nyní je nejdůležitější, aby to nikomu neříkala, protože existují lidé, kteří by jí chtěli ublížit a vzít si její schopnost. Noah říká, že to musí zůstat pouze mezi těmi, co vědí, že tu schopnost má.

Lidi, kteří to ale vědí, „náhodou“ začnou ztrácet paměť. Claiřin bratr Lyle se bude chovat divně a kamarád Zach také. Jako by jim někdo vymazal paměť. Claire to volá otci, ten jí ale ujišťuje, že všechno bude v pořádku.

Vzápětí za Claire přichází Haiťan, který právě vymazat paměť dovede. Řekne jí, že její otec ho poslal, aby jí vymazal paměť. Haiťan to ale nedělá a říká Claire, že je důležité, aby si pamatovala.

Noah drží Sylara ve speciální místnosti, která blokuje jeho schopnosti, takže nemůže utéct. Noah Sylarovi sděluje, že ho rozeberou na součástky. Noah by rád Sylara zabil, ale jeho nadřízený to nedovolí.

Fallout

Mohinder, Eden

Mohinder se vrací z Indie a volá policii a ukazuje jim otcův seznam výjimečných lidí, kteří umírají, protože je Sylar zabíjí. Mohinder po policii chce, aby ochránila lidi na seznamu. Následně volá Eden Mohinderovi a říká mu, že se právě chystá zabít muže, co zabil jeho otce. Eden se pokusí ovládnout Sylarovi mysl a přinutit ho, aby se sám zabil. Sylar je ale silnější a získá nad Eden převahu. Zabije jí. Vše do telefonu slyší Mohinder.

Fallout

Peter, Nathan, Matt

Matt vyšetřuje vraždu Jackie, kterou zavraždil Sylar, policie má ale za podezřelého Petera a snaží se z něj něco dostat. Protože Peter nebude spolupracovat, pokusí se mu Matt přečíst myšlenky, Peter ale zkopíruje Mattovu schopnost a navzájem se ve schopnosti budou rušit, takže Matt nepřečte nic.

I Claire je vyslýchána Mattem. Protože i ona nic neřekne, Matt se jí pokusí přečíst myšlenky, znova ale nezúspěšně. S Claire byl na stanici její otec Noah a záhadný černoch (Haiťan), kterého Matt odněkud zná. Matt si myslí, že Haiťan nějak blokuje jeho schopnost. Přesto zachytí jedno slovo – Sylar.

Claire se poté na stanici více seznamuje s Peterem, řekne mu, že je její hrdina. Peter jí zase vysvětlí podstatu jeho schopnosti. Později pro Petera přichází Nathan, který ho z celého případu vysekal. Při odchodu se ale Peter zhroutí a má sen, jak je v New Yorku a všichni hrdinové od něj utíkají. Poté Peter začne červenat a vybuchne…

FalloutŽádné hlasy s komentářem. Buď první!