S03E04: I Am Become Death

S03E04: I Am Become Death

CZ 6.10.2008 8 209 000 43 minut


Hiro s Andem jsou nuceni vykopat dávného nepřítele, Nathan se sbližuje s Tracy, Matt vidí svou budoucnost skrze spirituální cestu. Peter se setkává se svým budoucím já a čelí hrozivé budoucnosti.

Matt, Daphne

Malíř z Afriky Usuku dává Mattovi pokrm jeho předků a pomocí něj se Matt dostává do budoucnosti. V budoucnosti žije s ženou jménem Daphne a mají spolu malé dítě. Také společně vychovávají Molly. Matt se snaží žít normální život, ale Daphne práce mu to neumožňuje. Daphne pracuje s Claire a Knoxem na nalezení Petera, který je v budoucnosti považován za extremistu. Daphne slíbí Mattovi, že jakmile Petera dostanou, vrátí se domů. Daphne se sice opravdu vrací domů, ale vzápětí umírá Mattovi v náručí. Výbuch, který měl na svědomí Sylar v Costa Verde, Daphne zranil.

Matt se probírá ze svého snu. Je připraven se vrátit zpět do Států a ihned chce najít Daphne. Usuku Mattovi poradí, že želva mu pomůže dostat se zpět do civilizace. Matt želvu následuje.

I Am Become Death

Nathan, Tracy

Tracy je u doktora Zimmermana, kde se dozvídá, že její schopnost je umělá, kterou jí doktor dal. Stejně tak experimentoval s jejími sestrami: Niki a Barborou. Tracy se od doktora dozvídá, že je nemožné se zbavit schopnosti. Tracy začíná být zoufalá a Nathanovi předkládá rezignaci. Nemůže se vyrovnat s tím, že pomocí své schopnosti zabila člověka.

Linderman se stále zjevuje Nathanovi. Ten už ale na jeho rady nedává a chce poslat Lindermana pryč. Linderman mu ale oznámí, že Tracy potřebuje jeho pomoc. Nathan následně Tracy nachází, jak se pokouší skočit z budovy. Nathan ji chytá a společně odlétají. Tracy se Nathanovi svěří se svojí schopností. Oba se začnou sbližovat a políbí se.

I Am Become Death

Mohinder, Maya

Mohinder začíná mít se sebou velké problémy. Zjišťuje, že sérum, které si píchl, je nestabilní. Není to správný vzorec pro vytvoření schopnosti. Mohinder začíná být agresivní a to i na Mayu, na které mu záleží. Mohinder se také připlete do sousedské hádky, kdy soused mlátí svojí ženu. Mohinder muže odhodí a ženu zachrání. Muž to ale později chce Mohinderovi vrátit. Poté ale hned zjišťuje, že udělal chybu, když Mohindera navštívil.

I Am Become Death

Peter, Claire, Sylar

Dva Peterové, každý z jiné doby, přicházejí do budoucnosti. Peter z budoucnosti Peterovi vysvětluje, že někdo z jeho doby vytváří sérum, které dává schopnosti lidem. A to povede ke zkáze světa. V budoucnosti tomu tak skutečně je. Normální smrtelníci mají schopnosti a používají je pravidelně.

Starší Peter nestačí vše říct tomu mladšímu, protože na místo přichází Claire, která zabíjí Petera z budoucnosti. Současný Peter uniká. Vydává se za Mohinderem, od kterého chce vědět, kde je Sylar – k záchraně světa potřebuje jeho schopnost. Zmutovaný Mohinder dává Peterovi místo bydliště Sylara – Costa Verde, Kalifornie.

Peter přichází za Sylarem. Sylar už není monstrum, které byl. Dokáže už ovládat své schopnosti a lituje svých předešlých hříchů. Nyní má syna a chce žít normální život. Sylar Petera naučí, v čem spočívá jeho schopnost. Peter tak přebírá Sylarovu schopnost.

Peter a Sylar jsou narušeni Claire, Daphne a Knoxem. Dozvěděli se jejich polohu od Molly. Při rvačce je zabit Sylarův syn. Sylar se naštve a vybouchne. Celé město Costa Verde je vyhozeno do povětří.

I Am Become Death

Hiro, Ando, Angela

Hiro a Ando jsou uvězněni v Primatechu v sekci 2. Hiro se snaží dostat ven, ale bez Andovo pomoci to nezvládne. Ten už ale dál nechce pomáhat Hirovi, protože je stále na něj naštvaný, že si Hiro myslí, že Ando ho zabije. Situace se ale mezi přáteli brzo uklidní a Ando pomůže Hirovi dostat se do ventilace. Jejich útěk je ale neúspěšný. Vzápětí se objevuje Haiťan a přivádí je k Angele.

Angela Hirovi prozradí, že oba vzorce jsou pryč a ten, kdo je má, je může snadno využít. Je tedy potřeba viníka chytit. Bohužel nikdo nemá žádnou stopu a Angela si myslí, že jediné řešení, jak zjistit, kdo za tím stojí je muž, který toho tolik ví. Ten muž je Adam Monroe. Hiro a Ando se vydávají ho vykopat ze svého hrobu…

I Am Become Death  • karlospajdos
    karlospajdos 23.12.2015 | 12:07:07

    Fakt halušky..

  • tom99
    tom99 6.7.2015 | 16:32:47

    Upřímně jeden z nejslabších dílů z budoucnosti. Co Peter viděl, když přečetl Nathanovy myšlenky? Proč je Claire zlá? Proč je Peter z budoucnosti terorista? Otázky, samé otázky, na které bohužel tato řada už nestačila odpovědět…