S03E19: Shades of Gray

S03E19: Shades of Gray

CZ 9.3.2009 6 630 000 43 minut


Sylar se střetává se svým otcem, který má stejnou schopnost jako on. Matt je využit a je z něj udělána zbraň. Danko se snaží z Tracy vytáhnout tajemství Nathana Petrelliho, protože ví, že něco skrývá.

Matt

K Mattovi přijíždí policie a pyrotechnici. Chtějí po něm, aby deaktivoval bombu, kterou má připevněnou na těle. Matt je ale zdrogovaný a nemůže nic dělat. Nathan se dozvídá, co udělal Danko s Mattem. Ihned se za Mattem vydává. Danko se později diví, jak se senátor dostal k Parkmanovi tak rychle.

Nathan motivuje Matta, ať se podívá nějakému pyrotechnikovi do hlavy a zjistí, jaký drát odpojit k deaktivování bomby. Matt na to přichází včas a Nathan vyndá drátek právě ve chvíli, kdy Danko spustil tlačítko k odpálení. Matt je v pořádku, Nathan ho ale omráčí a převáží ho do budovy 26.

Shades of Gray

Nathan, Tracy

Nathan už má dost Danka, který si dělá, co chce a nehledí na rozkazy senátora. Nathan proto domluví s prezidentem, aby byl Danko suspendován. Danko se ale jen tak nevzdává a ví, že informace o Nathanovo tajemství mu může poskytnout Tracy, která těsně po zavření do cely, řvala na Nathana: „Jsi jedním z nás.“ Nathan si je tohoto rizika vědom a proto přichází za Tracy sám. Říká ji, že celou dobu všem pomáhá a že stále mu na ní záleží. Nyní potřebuje, aby ho Tracy podržela. Než stačí Tracy jakkoliv odpovědět, přichází Danko a chce od ní vědět, jestli má Nathan schopnost. Tracy uposlechne Nathana a odpoví, že nemá. Nathan si oddychuje.

Shades of Gray

Noah, Angela, Danko

Když Danko neuspěl u Tracy, rozhodne se rozluštit Nathanovo tajemství úplně někde jinde – u jeho matky Angely, na kterou ho odkáže Noah. Ten mezitím informuje Angelu, že Danko k ní míří. Noahovi také volá Claire, které se stýská po tátovi.

Danko přichází za Angelou a ptá se jí, jak je možné, že Nathan nezdědil schopnost po svých rodičích. Angela mu odpovídá, že genetika je velice složitá. Danko dále na Angelu naráží, ale ta se drží a nic neprozrazuje. Danko ví, že tady neuspěje, proto odchází.

Když si Danko balí své věci v budově 26, vyzkouší poslední možnost, jak zjistit, jestli Nathan má schopnost a jestli je to ta schopnost, kterou si on myslí. Danko vyhodí Nathana z okna, který vzlétne a odletí. Konečně se lovec dočkal pravdy. Nyní bude Nathanova operace pouze jeho.

Shades of Gray

Hiro a Ando

Hiro a Ando přijíždějí na místo, které jim sdělil Rebel, aby zachránili Matta Parkmana. Když vchází do daného domu, nachází tu pouze chůvu a malé dítě. Chůva předá dítě Hirovi a odchází. Hiro a Ando se dozvídají, že to malé dítě, je Matt Parkman. Zřejmě malé dítě Janice, se kterou dospělý Matt kdysi žil.

Shades of Gray

Sylar

Sylar konečně doráží na místo, kde bydlí jeho otec. Otec vůbec není překvapený, že vidí svého syna. Nezáleží mu na ničem a na nikom. Dozvídáme se, že Sylarův otec, Simon, má rakovinu. Stejně jako jeho syn má schopnost odebírat schopnosti druhým.

Sylar pomáhá svému otci oškubat králíka. Při škubání se ale Gabriel řízne. Simon vidí, jak se Sylar vyléčí. Ihned ho chytne touha po schopnosti. Ví, že schopnost regenerace by mu pomohla vyléčit rakovinu. Zaútočí na svého syna a omámí ho. Když se Simon chystá rozříznout svému synovi hlavu, Sylar se vzpamatovává a útok otci vrací.

Sylar nechává svého otce samotného v domě. Chce, aby zemřel pomalu a bolestně na rakovinu. Poté odchází a vydává se za lovcem Dankem. Ví, že nebude mít pokoj od agentů, dokud s nimi neskoncuje. Přesně jak řekl jeho otec.

Shades of Gray

Claire, Sandra, Doyle

Dozvídáme se, že Doyle není žádná halucinace, ani duch. Eric prostě jen přežil útok Sylara v Primatechu a nějak se dostal z budovy. Nyní, když agenti loví lidi se schopnostmi, potřebuje od Claire pomoc a chce po ní, aby mu vytvořila novou identitu. Claire a Sandra nesouhlasí a Doyla vyhazují.

Claire poté neví, jestli udělala chybu, že Doylea vyhodila. Ví, že Nathan jí poskytnul ochranu a možná musí pomáhat ostatním. Aby byla více nenápadná, domluví si práci v obchodě s komiksy, kde pracoval Alex.

Doyle utíká agentům. Oba dokáže šikovně odzbrojit. Claire věří, že se Eric změnil a postará se o jeho novou identitu. Večer přichází Claire zpráva od Rebela, že její ochrana od Nathana skončila. Vzápětí do domu Bennetových přicházejí agenti zatknout Claire. Ta ale už je v bezpečí v náručích svého pravého otce Nathana…

Shades of Gray  • karlospajdos
    karlospajdos 24.12.2015 | 16:32:33

    Danko je špína, pryč sním :D Dobrej díl.

  • tom99
    tom99 29.7.2015 | 21:06:20

    Až Danko převezme moc, tak na to jsem čekal snad od začátku. Velice dobrá epizoda, jen u Claire to bylo znovu opět slabší :-)