S03E22: Turn and Face the Strange

S03E22: Turn and Face the Strange

CZ 6.4.2009 6 110 000 43 minut


Matt se pokusí zničit Danka a najít jeho slabinu, ač mu to Mohinder rozmlouvá. Noah se pokouší odhalit, s kým Danko spolupracuje. Sylar se díky nově získané schopnosti stává neporazitelným.

Matt, Mohinder

Dozvídáme se, že Daphne nevydržela a podlehla svému zranění. Matt nyní chce za ní vykonat pomstu tím, že zabije Danka. I přes Mohinderovo varování se vydává za Dankem. Mohinder mezitím jde do svého starého bytu, který je totálně vyklizený – agenti zabavili všechny jeho věci. Něco ale zbylo, ve sklepě Mohinder nachází otcovu složku.

Mohinder zjišťuje, že se jeho otec zajímal o místo zvané Coyote Sands, kde sám Chandra Suresh byl a kde se něco hrozného stalo. Mohinder vytváří mapu (podobnou jakou jsme mohli vidět v první sérii) a spojuje různé lidi s tím zvláštním místem.

Matt mezitím nachází Danka. Nařídí mu pomocí své schopnosti, aby zašel za někým, na kom mu záleží. Danko tak tedy jede za ruskou Alenou, která nemá ani představu, kdo Danko je. Poté co Danko odjede, přichází za Alenou Matt a poví jí pravdu o Dankovi.

Matt a Alena společně navštíví Danka. Matt, který chce pomstít Daphne a chce, aby se Danko cítil přesně tak, jak se cítil on, namíří zbraň na Alenu. Je připraven jí zabít, ale na poslední chvíli si uvědomí, že vrah není. Matt upouští zbraň. Šance se rychle chytne Danko, vytáhne zbraň a vystřelí po Mattovi.

Turn and Face the Strange

Hiro a Ando

Hiro a Ando si opatřují auto a společně s malým Mattem vyrážejí navštívit a zachránit velkého Matta. Nové auto ale po chvíli přestane jet. Hiro a Ando tak stopnou svého krajana, který je ale také moc dlouho nesveze – jeho kamion také přestává jet. Hiro přichází na to, že malý Matt neumí jen aktivovat věci, ale také vypínat je, zvlášť když je smutný.

Ando dokáže ale udělat takovou grimasu, čím malého Matta rozveselí, takže se všichni vracejí do nového auta a odjíždějí. Problém je pouze v tom, že Ando celou cestu musí dělat ten stejný úsměv. Hiro si poté zjišťuje od Mohindera, kde je Matt a hned se za ním vydává. Hiro přichází k Dankovi domů, kde na poslední chvíli zmrazí čas a zachrání velkého Matta před kulkou. Poté ho přivede k jeho vlastnímu synovi.

Turn and Face the Strange

Claire a Nathan

Claire a Nathan jsou na cestě z Mexika. Brzy dostávají zprávu, že Angela měla sen a že se s nimi chce ona a Peter setkat. Nathan v mapě nachází místo zvané Coyote Sands a společně s Claire tam pomocí létání vyrážejí. Cestou nevědomky přelétávají nad Hirem a Andem.

Turn and Face the Strange

Sylar, Danko, Noah

Za Noahem přichází do budovy 26 jeho manželka Sandra, která má starost o Claire. Noah jí ale nemůže nic konkrétního říct, proto jí posílá pryč. Sandra ale stále na Noaha doléhá a přichází za ním podruhé. Tentokrát za účelem, aby jí podepsal rozvodové papíry. Smutný Noah se pokouší přemluvit Sandru, ale bohužel bezúspěšně.

Noah přemýšlí nad rozvodovými papíry. Najednou si ale všimne něčeho divného. Podpis Sandry je jiný, než on sám zná. Rychle vyráží do márnice, kde je Sylarovo tělo. Vyndá mu kousek věci, který má zabodnutý v mozku a čeká, že Sylar obživne. Nic se ale neděje, Noahovi je nyní jasné, že se nejedná o Sylara, ale že mrtvé tělo patří Martinovi. Sylar tak nyní tedy umí napodobit jakoukoliv podobu.

Noah tedy rychle jde za Sandrou, o které si myslí, že je Sylar. Zaútočí na ní, tentokrát ale jde opravdu o Sandru, která ho za jeho kruté chování vyhazuje. Noahovi tak zbývá poslední šance – chytit Sylara a Danka, který mu určitě pomáhá, při činu.

Noah se vydává před Dankem za proměněného Sylara a Danko mu na to skáče. Poté Noah vytahuje zbraň a chce od Danka vědět, kde je skutečný Sylar. Danko mu to poví a odkáže ho na speciální jednotku v terénu. Noah tam vyráží a střelí agenta, který se vydává za Sylara. Ten se ale neoléčí. Nyní když Noah skutečně zabil jednoho ze svých agentů, prchá pryč, nechává vzkaz Sandře a vydává se na místo Coyote Sands, kam ho navedla Angela.

Danko se mezitím vrací za „mrtvým“ agentem. Ten se najednou probouzí a mění se v Sylara. Sylar je trochu rozčarovaný z toho, že Danko dovedl Noaha až k němu. Mezi oběmi se ale následně situace uklidní. Poté Danko nechává ještě vzkaz své milované Aleně a žádá ji, aby mu odpustila.

Turn and Face the Strange

Peter a Angela

Peter a Angela dorážejí na místo Coyote Sands, kam postupně dorazí Nathan s Claire a později také Noah. Angela všem vysvětluje, že aby všichni pochopili, co se nyní děje a co se bude dít v budoucnosti, je nutné pochopit minulost. A aby jí pochopili, musí začít kopat.

Nathan brzy při kopání narazí na mrtvolu. Angela se trochu zatřese a říká, ať všichni kopou dál…

Turn and Face the Strange  • karlospajdos
    karlospajdos 25.12.2015 | 22:47:43

    A zase toho Sylara nezabil sakra :D

  • tom99
    tom99 30.7.2015 | 20:09:53

    Noahova epizoda. A byla výtečná. To, jak šel po stopě Sylarovi a pomalu odhaloval pravdu o záhadném těle, měňavcovi a do toho drama se svou ženou, to bylo něco, na co jsem dlouho čekal. Hiro s Andem opět po dlouhé době pobavili a i u Matta to nebylo špatný :-)