S04E10: Brother´s keeper

S04E10: Brother´s keeper

CZ 16.11.2009 5 070 000 43 minut


Mohinder zjišťuje potenciál Samuelovy schopnosti, Tracy vyhledá pomoc u Claire, Hiro neochotně začne spolupracovat se Samuelem a Sylar získává opět své tělo a Peter se dozvídá pravdu o svém bratrovi.

Claire, Tracy, Noah

Tracy stále přemýšlí, co udělá se svým novým životem. Navíc nedokáže už kontrolovat svojí schopnost, zničehonic začíná zamrzat. Proto se vydává za Noahem, ten není ale doma. U Noaha doma je ale Claire, která se Tracy ihned ujme a začíná jí pomáhat.

Claire napustí Tracy teplou vanu. Ale i v ní Tracy zamrzne. Poté se Tracy dotkne Claire, která ihned zmrzne. Tracy se jí snaží pomoci, ale nechtěně utrhne Claire zmraženou nohu. Claire se posléze probírá a vyléčí se. Claire si myslí, že všechno se Tracy děje, protože něčím prochází a neví, co chce. Tracy se Claire svěří, že potkala muže Samuela, který jí nabídl, že by u něj s lidmi jako je ona, mohla žít. Později přichází Noah a optává se Claire a Tracy, jak se jim vedlo.

Později se Tracy setkává se Samuelem. Je připravena se k němu přidat a vstoupit do rodiny. Samuel jí vysvětluje, co by všechno spolu mohli dokázat a jakým přínosem by Tracy pro rodinu byla.

Brother's keeper

Hiro, Mohinder, Samuel

Samuel Hirovi vysvětluje, že chce film, který Mohinder Suresh před pár týdny spálil. Hiro se tak musí vydat do minulosti a zachránit ten film, jinak už svou Charlie nikdy neuvidí. Hiro se pokouší, ale moc mu to nejde.

Sledujeme Mohindera před tím, než byl zabit. Mohinder se vrátil do Indie, kde znovu učí. Také se vrátil k ženě Mire, se kterou nyní chodí. Mohindera stále trápí otcův výzkum, který Chandra Suresh prováděl v roce 1961 na místě Coyote Sands. Mira ale nechce Mohindera k práci pustit, protože ví, jakmile se pustí do práce, tak vždy zmizí a přivede ho to na temná místa.

Mohinderovi to ale nedá a shlédne film, kde Chandra vysvětluje, že existuje jedna osoba, která se narodila v Coyote Sands, která dokáže svou schopnost tisícinásobně zvětšit, jestliže se bude obklopovat lidmi se schopnostmi. Dále Mohinder podle otcových rovnic vyrobí kompas, který ho dovede k tomuto mocnému muži.

Brother's keeper

Mohindera kompas dovede do zábavného parku, kde se setkává s Josephem. Joseph Mohinderovi říká, že ví, že jeho bratr Samuel má obrovskou sílu, ale on o tom neví. Celé ta léta Joseph na Samuela dohlíží a chrání ho před svou schopností. Poté si Joseph přeje, aby Mohinder odešel, ten tak učiní. Celý rozhovor o Samuelovo schopnosti ale slyšel právě Samuel.

Mohinder se rozhodne spálit otcovo film. Vtom se ale čas zastavuje a Hiro si vezme film od Chandry Sureshe a Mohinderovi podstrčí jiný film. Po spálení jiného filmu, přichází do místnosti Samuel, který chce vědět, co bylo na pásce. Mohinder mu to ale nechce říct, Samuel tak Mohindera zabíjí.

My se ale dozvídáme, že Hiro ještě Mohinderovi dal neprůstřelnou vestu, takže kamínky, které Samuel vyslal, Mohindera nezabili. Oba hrdinové se domlouvají, že musí Samuela zastavit. Nejdříve ale Mohinder musí na pár týdnů zmizet, aby Samuel Hira nepodezíral, že doktora zachránil. Proto Hiro Mohindera uvězňuje do psychiatrické léčebny.

Poté se Hiro opět vrací do své doby a předává Samuelovi pravý film. Šťastný Samuel Hirovi slibuje, že už mu brzy vrátí jeho sladkou Charlie.

Brother's keeper

Peter, Nathan, Matt

Nathan se s Peterem vrací do své kanceláře, kde mu Peter říká, čím vším pro něj je. Najednou ale přichází Haiťan, který chce mluvit jenom s Peterem. Haiťan Peterovi říká, že ho poslala Angela, aby vymazal Nathanovi vzpomínky na to, jak na týden zmizel a probral se v zábavném parku. Haiťan to ale odmítá udělat a chce Peterovi říct pravdu. Dává mu adresu garáže, kde najde něco, co bude zřejmě pro Petera šokující.

I když Haiťan řekl, ať tam jde sám, Peter tam vyráží s Nathanem. V garáží bratři nachází Nathanovo tělo. Peter si myslí, že by to mohlo být mrtvé tělo nějakého měniče tvarů. Vyděšený „Nathan“ pomocí své schopnosti znát minulost věci po doteku na Nathanovo tělo zjišťuje, že u zabití Nathana byl Matt Parkman. Nathan ihned svému štábu nařídí, aby ho našli.

Brother's keeper

Brzo se Peter a Nathan dozvídají, že Matt je v nemocnici a je ve velice kritickém stavu. Oba bratři se tam ihned vydávají. Peter pomocí své schopnosti léčení Matta uzdraví. Matt přichází opět k životu, to ale i Sylar, který je stále v Mattově těle. Matt ihned oběma bratrům říká, že Sylar je u něj v těle a že Nathan je mrtvý. Vysvětluje jim, že přesunul Nathanovo vzpomínky do Sylarova těla.

Matt poté slábne a Sylar vklouzne do Mattova těla. Řekne Nathanovi, že vše dokáže napravit, když se ho Nathan chytne. Po chvilce napětí se ho Nathan skutečně chytá a Sylar vklouzne zpět do svého těla. „Nathan“ bere Petera a odlétá s ním. Matt mezitím jednoho strážníka omámí pomocí své schopnosti a řekne mu, že zemřel. Matt si poté bere strážníkovo uniformu a volá Janice, že muž, který ovládal jeho tělo, je pryč.

Nathan s Peterem přicházejí domů. Nathan ví, že už neexistuje, že je mrtvý. Všechny schopnosti, které používal, byly Sylarovy. Nathan poté klade Peterovi otázku, zda se někdy dokáže na něj podívat jinak, než jako na Sylara. Peter mlčí…

Brother's keeper  • karlospajdos
    karlospajdos 1.1.2016 | 15:12:44

    Jsem zvědavej na Samuela, to bude dobrej grázl…

  • tom99
    tom99 29.8.2015 | 16:11:07

    Naprosto skvělá epizoda! Nevadilo mi ani zbytečné žvatlání o karnevalu mezi Claire a Tracy. Konečně víme, čeho chce Samuel dosáhnout, jak ho chtěl Joseph limitovat a jak do celého děje zapadá Mohinder. Dějová linka s Peterem, Mattem, Sylarem a Nathanem byla taktéž výborná.