S05E05: The Lion's Den

S05E05: The Lion's Den

CZ 15.10.2015 4 010 000 43 minut


Zatímco se Noah a Quentin spolu s novou spojenkyní Taylor zaměřují na Renautas, Miko se pokusí získat zpět otcův meč. Mezitím Carlos najde spojence ve své snaze naplnit roli El Vengadora a agent Cutler jde po Tommym.

Luke

Luke se vrací do svého domu a vzpomíná na chvíle, kdy byl s Joannou šťastný a jejich syn byl ještě naživu. Luke si je dobře vědom, že nyní jako výjimečný bude hledaný a vše mu vláda sebere. Proto svůj obchodní podíl v jedné firmě předává svému kolegovi. Následně zapálí dům s vědomím, že nechává minulost minulostí a začne žít nový život.

Carlos

Carlos přichází na policejní stanici hledat kapitána Dearinga, o kterém je přesvědčen, že ví něco o zmizení Josého a Otce Mauricia. Na stanici jsou ovšem poslány balíčky z Renautas, které obsahují brýle EPIC – pomůcku při odhalování výjimečných v bezprostřední blízkosti. Kolegové Dearinga tak snadno zjišťují, že Dearing má schopnost a zatýkají ho.

Carlos si je vědom, že pouze kapitán Dearing ví o lokaci uneseného Josého a Mauricia, proto navléká kostým El Vengadora a zachraňuje Dearinga. Ten sice nechce s Carlosem spolupracovat, ale El Vengador mu nedává na výběr, nakládá ho do auta a vyrážejí pryč z policejní stanice.

Tommy, Emily, Caspar

Tommy je podroben testům a je zjištěno, že byl adoptovaný a jeho rodiče jsou osoby, které zřejmě v životě nikdy nepotkal. Tommy tuto starost neunese a vydává se za Emily, která se ho snaží uklidnit a vysvětlit mu, že na adopci není nic špatného. Tommy se následně vydává opět do nemocnice a chce po matce odpovědi o svém pravém původu.

Do nemocnice dorazí i Caspar Abraham, který Tommyho už více jak rok chrání. Vysvětluje mu, že je moc důležitý a sehraje určitou roli v záchraně světa. Tommy, který je nařčen, že celý život mu někdo lže, ovšem o záchraně světa nechce vůbec slyšet a teleportuje se z nemocnice.

Noah, Quentin, Taylor

Noah s Quentinem a Taylor utíkají z Renautas a vydávají se k Erice domů. Noah po Taylor chce, aby svou matku nalákala domů a Noah s Quentinem by tak konečně získali odpovědi, které hledají. Taylor na tento plán přistupuje a sehraje scénu, kdy si chce s matkou promluvit. Erica okamžitě doráží domů.

Noah se z Ericy snaží dostat odpovědi, ale bezúspěšně. Ta mu pouze sdělí, že se smrtí Claire nemá nic společného, za vše prý může Mohinder Suresh. Už když chce Erica Noahovi sdělit, proč si vymazal paměť a koho tím chtěl ochránit, objeví se na scéně Harris se svými klony a Noaha, Quentina a Taylor zatýká.

Miko a Ren

Miko a Ren se dozvídají, že meč Hira Nakamury bude přesunut k Erice domů. Miko a Ren sledují Harrise, jak tam meč odváží. Miko se rozhodne jednat, vloupá se do bytu a dává se do boje s Harrisem ve chvíli, kdy zrovna zajal Noaha, Quentina a Taylor. Noah využívá situace a s Quentinem a Taylor jednoho Harrisova klona zajmou. Erica stačí utéct.

Miko v boji dokáže porazit Harrise a získat meč zpátky. Poté se okamžitě vydává za Renem, který na ni čekal před domem Ericy. Nyní je Miko odhodlaná vrátit se do hry Evernow a zachránit svého otce.

Erica, Harris

Erica se vrací s Harrisem do Renautas je velice zklamaná současným Harrisovo přístupem. Zároveň je Erice sděleno, že během pár dnů bude zničen svět díky koronárnímu výboji slunce. Erica se tak snaží díky jedné schopnosti jednoho z vyvinutých teleportovat ty nejdůležitější věci neznámo kam. Po vyhlazení lidstva koronárním výbojem se chce Erica s vývolenými vrátit pomocí teleportace na Zem a znovuvybudovat lidskou kolonii.

Malina a Farah

Malina a Farah dál cestují na jih. Farah se má setkat s osobou, kterou poslal Caspar Abraham, ale ta na schůzku nedorazila. Místo ni se objevuje Harris s Phoebe Frady, kteří chtějí ukořistit Malinu. Malina se je snaží porazit, ale Phoebe vyvolává temnotu a Malina není schopna používat své schopnosti.

Malina s Farah se tedy vydají na útěk, ale Farah je postřelena. Malina je nucena ji opustit, aby ji Renautas nechytil. Farah stačí ještě Malině předat obálku, kde se dozví, kam jít dál. Malina se následně ukryje v kamionu a Harrisovi utíká. Ztrácí ovšem svou celoživotní mentorku…
 • karlospajdos
  karlospajdos 3.1.2016 | 18:16:38

  Čím dál tím lepší. Erica má asi málo vymleto :D

 • davistercz
  davistercz 23.10.2015 | 21:58:29

  Heroes Reborn kleso na takovou uroven až to neni možné. Jak Cčkový seriál.

 • Kothy
  Kothy 19.10.2015 | 15:43:40

  Dobre se to rozjizdi :)

 • tom99
  tom99 18.10.2015 | 13:14:57

  Tak já jsem asi koukal na jinou epizodu než všichni ostatní. Přišlo mi to ještě o chlup lepší než minule :-) Když už máme dostat odpovědi o Tommyho otci, Malině, o 13. červnu a Noahovu plánu, tak vždy se něco pokazí…

 • hamster
  hamster 17.10.2015 | 17:47:16

  Zatím asi nejhorší dil, ale aspoň víme co má přjiít…

 • Henry812
  Henry812 17.10.2015 | 9:04:24

  Mňa to neskutočne baví a úplne dychtím po odpovediach :-D a ten koniec bol desivý.

 • Romix01
  Romix01 16.10.2015 | 22:31:15

  Polovina série za námi a zatím se toho moc nestalo..

 • Big_Boss
  Big_Boss 16.10.2015 | 7:59:51

  Trochu zívací epizoda, nic moc nového se nestalo :(