S05E13: Project Reborn

S05E13: Project Reborn

CZ 21.1.2016 3 830 000 43 minut


Tommy musí čelit své největší výzvě. Erica přijímá drastická opatření, aby její plán uspěl. Malina se snaží naplnit proroctví své prababičky, aby zachránila svět s pomocí Lukea a Quentina. Mezitím Emily a Ren zoufale hledají Miko. Carlos bude muset volit mezi životem a smrtí.

Carlos, Farah, Micah

Carlos doráží okamžitě do nemocnice s postřelenou Farah. Nemocnice je ale totálně prázdná, protože všichni lidi před apokalypsou už jí dávno opustili. Micah díky své schopnosti dokáže zprovoznit elektřinu a José zvládne vyndat Farah kulku a zachránit ji. Všichni se teď rozhodnou jít na pomoc Malině, ale zničehonic se v nemocnici objeví spoustu dalších lidí, kteří potřebují pomoct. Jelikož vždy chtěl být Carlos hrdinou, rozhodne se zůstat a pomoct obyčejným lidem.

Miko, Ren, Emily

Ren s Emily nacházejí místnost, kde jsou drženi výjimeční lidé. Ren pomocí klíče, který mu daroval Hachiro, deaktivuje sedativa a všichni výjimeční se probouzejí. Mezi nimi je už i Hachiro, kterého sem odvedla Erica. Hachiro Renovi říká, že byl nucen uvěznit do Evernow Tommyho a nyní toho lituje. Nikdo nezná Evernow lépe než Ren, a proto se do hry musí vydat on a Tommyho zachránit. Hachiro mezitím z přístrojů odpojí svou pravou dcerou Miko.

Když se Ren vydává do hry, potkává tam svou lásku Miko, která se tam přemístila po souboji s Harrisem. Hra je ale nyní u svého konce a pakliže zanikne, zanikne i Miko. Ren tak Miko ještě naposledy prosí, aby se s ním vydala do věčné pevnosti a pomohla mu zachránit Tommyho.

Luke

Konec světa se blíží a první erupce slunce přichází. Luke s Malinou a Quentinem nedokázali najít Tommyho a Malina nedokáže sama zachránit svět. Luke si ale uvědomí, že pomocí své schopnosti dokáže absorbovat sluneční erupci. Odvede tedy Malinu a Quentina do bezpečí a sám se vydává vstříc svému osudu. Luke zvládne absorbovat sluneční erupci, ale zaplatí za to svým životem.

Malina, Quentin, Phoebe

Malina s Quentinem se vydávají k hodinové věži, kde by se měl objevit Tommy. Cestu jim ale zkříží Phoebe, která stále věří, že pro ní má Erica uplatnění. Phoebe, ačkoliv jí už nikdo nedává rozkazy, se rozhodne zabít Malinu. Quentin pořádně neví, co má dělat. Ví ale, že svou sestru dávno ztratil a zabije jí.

Bohužel není příliš času, aby někoho oplakával. Druhá sluneční erupce se blíží. Nyní se tomu Malina už nemůže vyhnout. Quentin se proto schovává v budově a Malina se vydává pomocí své schopnosti ovládat živly zastavit sluneční erupci. Je na to ale příliš slabá a potřebuje Tommyho, který zatím není nikde k nalezení.

Angela, Haiťan

Tommy je stále uvězněný v pevnosti času, ale zničehonic potká sám sebe, který mu řekne, že jediné, co musí, je si vzpomenout. Tommy tak vzpomíná na své dětství, kdy mu Anna řekla, že jeho matkou je Claire Bennetová. Zároveň vidí vzpomínky, na které měl díky Haiťanovi zapomenout. V Primatechu byl malý Tommy vystaven testům společně s Malinou. Na celý proces dohlížela samotná Angela.

Tam se Tommy dozvídá, že Angela je celou dobu připravovala na záchranu světa. Když se totiž Tommy Maliny dotkne, dokáže absorbovat její sílu a pomoct jí tak zachránit svět. Ale aby jejich schopnost fungovala, potřebují vodič. Někoho, koho budou držet oba dva za ruce, a kdo přenese jejich energii. Tommy si tak konečně uvědomuje, co musí udělat. Evernow se hroutí a Ren dokáže s Miko osvobodit Tommyho ze hry.

Tommy, Erica

Když se Tommy vrátí do reality, čeká ho nepěkné překvapení. Erica uvěznila Emily, Annu, Rena, Hachira a Miko a vyhrožuje jim, že je zabije, pokud Tommy všechny nepřenese do budoucnosti. Zároveň mu také Erica říká, že jakmile se vrátí do přítomnosti zachránit svět, všechno v budoucnosti, co vybudovala a všechny lidi, které sem přenesla, přestane existovat ve chvíli, kdy zachrání svět.

Tommy si ovšem uvědomí skvělou věc, na kterou si měl vzpomenout – dokáže být na dvou místech zároveň a zachránit tak obě časové linie. Tommy tak zastavuje čas a posílá Emily, Annu, Hachira, Rena a Miko do přítomnosti. Sám se poté vydává do přítomnosti k hodinové věži v Odesse, aby pomohl Malině.

Noah

Tommy se chytne Maliny a společně se pokusí zastavit sluneční erupci, ale nejde jim to. Tommy si je vědom, že potřebují vodič, ale aktuálně nikdo nikde není k mání. Tommy se proto vrací v čase do dne, kdy Malina s Noahem narazili na obrovské tornádo. Tommy Noaha zachrání před jistou smrtí a přenese ho do Primatechu, kde Tommymu byly dělány testy.

Tommy Noaha obeznámí s Angely plánem a s potřebným vodičem. Noah je ochotný přistoupit na tento plán a pomoci zachránit svět. Tommy tak přenese Noaha zpět do přítomnosti. Ačkoliv to všem láme srdce, Tommy a Malina se oba chytnou Noaha a přemístí svou energii do něj. Díky tomu jsou schopný odrazit sluneční erupci a zachránit svět. Noah jim následně v náručí umírá.

O tři měsíce později

Tři měsíce uplynuly a Carlos pokračuje v L.A. ve své hrdinské cestě. Ren se mezitím učí bojovat s katanou a asistuje mu Miko. Quentin je za své činy zavřený ve vězení a navštíví ho dva agenti, kteří chtějí vědět, kdo zachránil svět. Quentin se ale zachová férově a nikomu nic neprozradí.

Tommy a Malina dostanou podivné pohlednice od neznámého muže. Malina proto navštíví svou babičku Angelu a ptá se jí, co to má znamenat. Angela jí poví, že je to vzkaz od jejího otce. Od muže, který je hledá, a před kterým je nikdy nikdo neochrání…
 • lukascoolarik
  lukascoolarik 22.1.2016 | 22:14:53

  Kringu, Kringu, Kringu… :-D

 • matinus
  matinus 22.1.2016 | 22:02:46

  Také relaxačné finále, ničím neohromilo ale pozerať sa na to dalo, teda až na ten koniec. Čakal som že to bude mať konečne uzavretý koniec ale nie…

 • hamster
  hamster 22.1.2016 | 21:37:05

  Uzavřený konec volume, svět zachráněn,mise splněna, aspoň toho jsme se čekali. Ale pro jistotu si musel Kring hodit cligghanger, člověk nikdy neví, že :D Obětování Noaha poněkud nucené (ve stylu stejně by umřel pod tím autem), to samé v případě Lukea – pomohlo to nečemu ? Rozdvojený Tommy – prostě si to jen natrénoval ? Phoebe a Ericy jsme se zbavili, ostatní postavy jen křoví ( Carlos a spol.) A některé postavy se už do děje vůbec nevešly. .. Očekávání to splnilo, nic víc.

 • Dagris
  Dagris 22.1.2016 | 21:33:05

  Díl potěšil, dokonce se vynořily i emoce, ale ten konec…ten konec!!! A Angela opět omládla, zřejmě si našla nějakého „vyvinutého“ :)

 • tomsn40
  tomsn40 22.1.2016 | 21:30:42

  To bylo jako co?? No aspoň že vím, že otec je Sylar, i když to je už jedno :D

 • gladiator992
  gladiator992 22.1.2016 | 20:36:45

  Finále ?

 • herriete Lébl.
  herriete Lébl. 22.1.2016 | 20:33:35

  Ach ty konce od Kringa, ale jinak paráda.

 • Lucifrid
  Lucifrid 22.1.2016 | 20:13:15

  Já jsem spokojená. U Phoebe jsem se musela většinou smát. Ale jinak paráda! Tommyho vzpomínání bylo skvělé a u Noaha jsem bulela jak želva. Mělo to svý mouchy, ale paráda. A ten konec? Známe Kringa, ne? :D

 • Neo0139
  Neo0139 22.1.2016 | 18:40:12

  Nebolo to as take zle ale bude pokracovanie podla konca tak dufam uz sa na tom velmi tesim. Co sa tyja efektov super uz som sa nevedel dockat.

 • mishka007
  mishka007 22.1.2016 | 18:32:28

  Celkem mě mrzí jak nechali konec Matta Parkmana. Takové neuctivé po těch 4 letech, co byl za dobráka. A z téhle série stál za to maximálně ten díl Odessa, jinak celkem zklamání a to jsem se vážně těšila jak malá. Ty postavy mě vůbec nechytly.

loading…