Tvůrci opět obrací kartu s jednou postavu a přichystali si pro nás něco nečekaného

Tvůrci opět obrací kartu s jednou postavu a přichystali si pro nás něco nečekaného

7.8.2019 19:01


Poslední tři díly seriálu Krypton opravdu stály za to. V každém jsme se totiž dočkali nějakého velkého zvratu, který zřejmě nikdo nečekal a u kterého nám zůstala pusa otevřená dokořán. Jinak tomu nebylo ani v případě epizody Mercy. Článek obsahuje velké spoilery.


Nejdříve nám tvůrci dali jasný vzkaz, že Lyta-Zod je mrtvá, aby následně mohli v dalších epizodách otočit a říci, že je vlastně naživu. Celou sezónu jsme totiž sledovali klon Lyty. A prakticky nás to mohlo napadnout, protože o klonování byla zčásti i první řada, kdy jsme se dozvěděli o nešťastném osudu Nyssy-Vex.

Lyta-Zod se chovala zvláštně celou druhou řadu, ale zpočátku to většina diváků přisuzovala naprosté oddanosti jejímu synovi. Když kvůli němu dokázala postřelit i svou vlastní matku. Následně bylo ve hře přeprogramování mysli, takže už nikdo z nás neuvažoval o tom, že by za tím vším mohlo být ještě něco navíc. A ono bylo.


(Jak dlouho vydrží Lyta naživu tentokrát? Foto: Syfy)

Lyta-Zod samozřejmě od začátku nesdílela vizi Dru-Zoda, a tak se mu postavila. Nelítostný generál ovšem svou matku přepral, napojil ji na Černou milost, mimozemského parazita, který vytvořil dokonale snový svět a život, po kterém Lyta odjakživa toužila. Ten se ovšem rozplynul, Lyta je při vědomí, opět mezi živými a hlavně zpátky ve hře.

Zajímavé je ale to, že nás tvůrci dokázali již poněkolikáté nachytat. Každá epizoda přináší něco nového a nový zvrat, čímž udržuje celou řadu ve velkém tempu. Skočili jsme na to při smrti Lyty, následně přejmenování Cor-Vexe a oživení Lyty. Nyní můžeme očekávat, že v posledních dílech opět přijde nějaký ten zvrat. Tak budeme ho nyní už čekat? Pojďme si společně v diskuzi zaspekulovat, co dalšího by se mohlo stát.

Konec druhé řady bude ve znamení války mezi Zodem a Povstalci. Zod dokázal na svou stranu získat Doomsdaye, ale nesmíme zapomínat, že by se stále měl objevit Lobo, ze hry tak úplně není ani Brainiac a hlavně má přijít ještě další superhrdina, o kterém se mluvilo již v minulosti, ale stále nedorazil. A my na něj stále čekáme.

Jak se vám líbil zvrat s Lytou?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Krypton | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!