Piper

Piper

Briana Venskus Sezóny 4 2016 -


Agentka S.H.I.E.L.D.u, která náš tým doprovází již několik let.

Základní informace

Agentka Piper je součástí S.H.I.E.L.D.u již několik let. Byla naverbovaná a trénovaná agentkou Melindou May jako součástí speciálního taktického týmu.

Třetí série

Piper se připojila k S.H.I.E.L.D.u pod vedením Coulsona. Byla jedním z agentů, kteří se dobrovolně přihlásili k akci, která měla zabít Hive a zachránit Daisy Johnson. Společně s May a Mackem a dalšími agenty se vydala Zephyrem do Union City. Po té, co se Hive zbavil Kree, kteří ho přišli zabít, dostal tým od Coulsona příkaz, aby proti němu zakročili. Jejich útok byl však neúspěšný, a tak byli nuceni se stáhnout.

Čtvrtá série

Pod novým vedením, Jeffreym Macem, se Piper dostala do útočného týmu, který měla na starosti May. Její tým byl poslán do Los Angeles, aby se střetli s Chinatown Crew a přivedli zpět Macka a Coulsona, kteří se snažili najít Daisy. Toto nařízení však nepřišlo od May, ale od Jemmy Simmons. Piper společně s dalšími agenty byli informováni o tom, že Simmons a Daisy byly nahrazené LMD a dostali příkaz, aby obě robotické kopie zničili. Toto však nebyla pravda a obě agentky přesvědčily Piper o opaku a společně s Davisem a Princem posbírali agenty z bezvědomí a prchli ze základny.

Piper pomohla Simmons a Daisy, aby se mohly dostat do Konstrukce, kde měly najít jejich přátele a najít způsob, jak je osvobodit. Společně s ostatními agenty zůstala Piper v Zephyru a snažili se udržet dvojici agentek v Konstrukci. Mezitím letadlo napadla teroristická organizace Watchdogs. Bránit se však nemohli, protože neměli dostatečně paliva a tím i elektřiny. Simmons a Daisy se však osvobodily a pomohli krizi zažehnat.

Po té, co Fitz odmítl Aidu, byla Piper nucena společně s Fitzem před ní utíkat, neboť Aida díky Konstrukci získala několik schopností Inhumans a stala se tak v podstatě nezastavitelnou. Piper společně s ostatními se podařilo utéct díky oběti Prince a Davise, který zůstal na základně, aby Aidu zdržel. Sama Piper pak ze Zephyru vyskočila padákem s instrukcemi pro případ, kdyby se S.H.I.E.L.D.u ne­podařilo Aidu zastavit.

Pátá série

Vzhledem k tomu, že agenti S.H.I.E.L.D.u se ukrývali, protože byli trestně stíhaní, a Piper je nemohla najít, podařilo se generálovi Hale ji zajmout. Také ji přinutila, aby Piper podepsala dohodu a pomohla tak zatknout zbytek agentů a své přátele. Celý tým zradila, když na ně vytáhla zbraň a doporučila jim, aby se vzdali Ruby Hale. Přesto ale trvala na tom, že je to pro jejich dobro a že jim nebude ublíženo. Její slib však Ruby porušila, když nařídila, aby agenti byli pozabíjeni, kvůli čemuž se Piper dala zpět na stranu svého týmu.

Aby odčinila to, co udělala, pomohla agentům zajmout generála Hale. Její řidič však měl u sebe výbušniny a tak si vynutil generálovo propuštění, což si Piper dávala za vinu. Po té, co Fitz tým zradil, měla za úkol ho v cele zkontrolovat. Místo něho však uvnitř našla Macka, který jí prozradil, že Fitze osvobodila Simmons a Yo-Yo. Vzhledem k tomu, že měla lékařský trénink, byla schopná zachránit život Deku Shawovi, který byl vážně zraněn.

Společně s Davisem, Simmons, Yo-Yo a Glennem Talbotem měli za úkol ochránit gravitonium před Remorathama. Tato bitva se časem začala zdát bezradná, avšak podařilo se jim jí ustát díky tomu, že Talbot vstřebal gravitonium a získal tak schopnosti. Když Talbot napadl Chicago, aby získal další gravitonium, Piper se přidala k týmu, aby zajistila evakuaci města.

Šestá série

Piper byla součástí týmu, který měl za úkol najít Fitze, který byl v tu chvíli v kryospánku někde ve vesmíru. Cestovala rok společně s Daisy, Simmons a Davisem ve snaze Fitze najít, i když bohužel marně. Kvůli tomu, že se jim nedařilo, Daisy rozhodla, že je na čase se vrátit zpět na Zemi, což Piper potěšilo. Simmons však našla nové vodítko a snažila se tým přesvědčit, aby se vydali na jinou planetu. Jejich diskuze však byla utnuta, protože na ně zaútočila loď Konfederace a tak tým musel skočit vesmírem. Simmons toho využila a jako kurz nařídila planetu Naro-Atzia místo Země. Piper nakonec zjistila, že Fitz je na planetě Kitson, kam se tým nakonec i vydal.

Když se týmu podařilo Fitze lokalizovat, rozhodli se vrátit zpět na Zemi, tentokrát ale bez Simmons, která dál zůstala ve vesmíru. Po jejich návratu a také po úspěšném zajmutí Sarge a Izel, agenti uspořádali oslavu, které se zúčastnila i Piper. Později byla Piper posednuta Izel jako jedna z několika. Podařilo se jí zjistit, že Izel nejspíše posedla Deka a ihned to šla oznámit zbytku týmu. Ten se už dohadoval, v kom z nich může Izel být s tím, že nepravděpodobnější kandidáti v tu chvíli byla Piper a Deke. Nakonec to nebyl ani jeden z nich a posednutý byl Fitz.

Izel pak začala skákat z jednoho těla do druhého. V jednu chvíli dokonce donutila Piper, aby si prostřelila ruku a následně Izel posedla Davise a donutila ho skočit z výšky, což vyústilo v jeho smrt. Piper pomáhala týmu najít Zephyr, ve kterém Izel uprchla společně s Mackem a Yo-Yo. Letadlo se jim nakonec podařilo lokalizovat, nikdo ale však už nebyl na palubě. Zephyr byl navíc zničený a Piper měla za úkol ho spravit, aby se mohli agenti dostat po zastavení Izel domů. Zatímco se snažila letadlo opravit, připojil se k ní Mack s Yo-Yo, kteří s sebou přivedli i Flinta. Piper vysvětlili, odkud přišel a požádali ji, aby ho vzala zpět na základnu, což také udělala.

Sedmá série

Než však stihla s Quinjetem doletět daleko, zastavila je Simmons a Fitz, kteří pro ně měli důležitý úkol. Měli hlídat zařízení, ve kterém byl zavřený Fitz a Simmons Piper slíbila, že pokud ho bude střežit svým životem a udělá cokoliv, aby ho ochránila, ona pak naopak udělá cokoliv pro Piper. Zatímco dobrodružství agentů v minulosti trvalo poměrně dlouhou dobu, pro Flinta a Piper to byla krátká chvíle. Než se nadáli, Fitz zmizel do minulosti a skoro hned po té se společně se Simmons vrátili otevřít tajné dveře do přístroje, který Piper společně s Flintem hlídala. Tam se schovávala Alya Fitz, dcera Simmons a Fitze. Jako odměnu, kterou jí Simmons slíbila, si vybrala, aby z Davise udělala stejnou kombinaci LMD a Chronicoma, jako byl Coulson. Od té doby spolu dále pracovali pod vedením Yo-Yo.

Foto: ABC