Pravidla, která herci během natáčení seriálu The Big Bang Theory dodržovali

Pravidla, která herci během natáčení seriálu The Big Bang Theory dodržovali

21.8.2019 15:30


Zajímalo vás někdy, zda mají herci nějaká specifická pravidla, která musí dodržovat, když pracují na natáčení seriálu? Máme pro vás pár pravidel, jež herci ze seriálu The Big Bang Theory museli při natáčení dodržovat.


Seriál The Big Bang Theory sice skončil, ale jména hlavních herců nebudou nikdy zapomenuta. Určitě si teď uvědomujete, že se za těch 12 let neobjevil žádný velký skandál spojený s tímto seriálem. Možná je to právě proto, že herci dodržovali určitá pravidla. Pojďme se teď spolu podívat na to, co herci během natáčení museli a nemohli dělat a která pravidla rádi porušovali.

Účast na Flashmobech

Jak jsme již nedávno psali, proběhly ve studiu, kde se seriál natáčel, i flashmoby, kterých se povinně účastnili všichni, kdo se podíleli na tvorbě seriálu. Za těch dvanáct let proběhly celkem tři, a tak diváky, kteří se přišli podívat na natáčení, mohlo, pokud se jim poštěstilo, čekat jedno z těchto nezapomenutelných tanečních vystoupení.

Thumbnail Play icon

Superhrdinové jenom od DC

Postavy v seriálu jsou velkými sci-fi fanoušky, a tak není divu, že se taktéž zajímají i o komiksy. Mnohokrát jsme je mohli vidět, jak se poflakují v obchodě s komiksy a baví se o hypotetických situacích zahrnující superhrdiny.

(Justice League v podání The Big Bang Theory; Foto: CBS)

Občas se bavili i o superhrdinech ze světa Marvel, nikdy však tento svět nijak nepropagovali, např. tričkem, komiksy nebo figurkami. Vždy jsme je viděli propagovat jen a pouze komiksy a superhrdiny od DC. A proč tomu tak je? Protože seriál The Big Bang Theory produkuje studio Warner Bros., které vlastní také DC Comics.

Původní pilot

Všichni už nejspíš víte, že měl seriál původně jiný pilotní díl. A pokud herci měli nařízeno o původním pilotu nemluvit, tak toto pravidlo jistojistě porušili. O pilotním díle máme totiž spoustu informací, které bychom se bez výpovědí od herců jinak vůbec nedozvěděli.

(V tomto pilotu bychom Penny nenašli; Foto: CBS)

Propagace seriálu

Mnozí z vás si jistě domysleli, že tohle pravidlo herci dodržují. Když totiž někomu poskytovali rozhovor, tak se vždy zmínili o seriálu The Big Bang Theory a řekli o něm pár pěkných slov. Herci měli také nařízeno se o seriálu zmínit, pokud byli pozváni např. do talk show Ellen nebo The Tonight Show, museli se tedy o seriálu zmínit, ať už chtěli či nikoliv.

Thumbnail Play icon

Hraní před živým publikem

Nejspíš víte, že se seriál natáčel více kamerami a před živým publikem. V dnešní době se seriály spíše točí jednou kamerou a bez publika. Velký třesk se však natáčel jako pravý sitcom, což znamená, že ať už měli herci v den natáčení jakoukoliv náladu, museli se na place vždy předvést a být v tom nejlepším rozpoložení, i když se tak zrovna necítili.

Thumbnail Play icon

Rady od Mayim Bialik

Herečka Mayim Bialik, která ztvárnila Amy, ve skutečnosti rozumí neurovědě, jelikož má jako jediná z herců doktorát z tohoto oboru. A tak kromě hraní také kontrolovala, zda jsou jednotlivé termíny týkající se neurobiologie správné. Stala se tudíž zároveň jedním z vědeckých konzultantů, kteří byli kvůli komediálnímu seriálu najati.

Thumbnail Play icon

Věda

Kromě Mayim Bialik na tvorbě scénáře kvůli vědeckým termínům pracovali i jiní poradci, nejslavnějším poradcem je David Salzberg. Díky poradcům mohli herci odříkat komplexní vědecké vtipy či poučky, které se museli naučit nazpaměť a bezchybně je zopakovat. Nemohli zaměnit vědecká slova, jelikož by pak daný vtip nemusel vůbec dávat smysl.

Soukromý život

Každý víme, že herci nejsou jen herci, a že až přijdou z práce domů, tak mají i svůj soukromý život. Nikomu se však nechce před ostatními tento život rozebírat, avšak herci měli svůj milostný život zpřístupnit i ostatním. Dva z herců však spolu chodili, Kaley Cuoco a Johnny Galecki, a nikdo o jejich randění dlouho nevěděl, takže toto pravidlo oba porušili. O tomto vztahu moc nemluvili, protože se báli, že by to ovlivnilo to, jak fanoušci vnímají Leonarda a Penny.

Aspergův syndrom

Sheldon často vykazoval známky Aspergova syndromu, projevující se potížemi při sociální interakci, avšak tvůrci uvedli, že Sheldon tímto syndromem netrpí a netrpí ani žádným druhem autismu. Herec Jim Parsons však věřil, že Sheldon tento syndrom měl a také jej tak hrál, ale mluvit o tom, že jím Sheldon trpí, nesměl.

Thumbnail Play icon

Oblečení

The Big Bang Theory je ikonické také tím, že stejně jako superhrdinové i postavy v tomto seriálu mají jakýsi svůj vlastní kostým. Sheldon nosí často trička se superhrdiny či matematickými rovnicemi, Leonard nosí mikiny, Howard velké přezky na opasku a tak dále. Však všichni víme, jaké oblečení postavy nejčastěji nosí. Výjimkou je v tomto případě Penny, která nemá žádný specifický styl oblékání. Herci tak museli celých těch dvanáct let nosit během natáčení jeden specifický styl oblečení, který náležel jejich postavám.

(Postavy mají specifický styl oblékání; Foto: CBS)

Bez hlavní trojky se dál nejede

I když jsou všechny postavy v seriálu důležité, nejhlavnější jsou Penny, Sheldon a Leonard, kteří tvoří jeho jádro. A tak, když Jim Parsons ohlásil, že už na seriálu nechce spolupracovat, s ukončením seriálu tvůrci souhlasili. Bylo totiž lepší jej ukončit se všemi postavami než třeba o dva roky později, ale již bez Sheldona. Seriál tedy musel být ukončený s hlavní trojicí.

Muži se museli holit

Herci museli být na natáčení vždy oholení, až na dobu, kdy postavy strávili nějaký čas na Antarktidě kvůli výzkumu. Díky tomu, že neměli vousy, působili více nerdovsky. Ve skutečnosti ale herci rádi nosí vousy. Častokrát jsme je mohli na veřejnosti vidět neoholené, a tak si nyní můžou konečně od toho věčného holení odpočinout a dělat si se svými vousy, co uznají za vhodné.

Zdroj: TheThings; Foto: CBS


Jít na The Big Bang Theory | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!