S04E03: Ink

S04E03: Ink

CZ 28.9.2009 5 820 000 43 minut


Sylar se pokouší přinutit Matta, aby znovu používal své schopnosti. Claire se rozhodne být upřímná ke své nové kamarádce Gretchen. Peter se dostává do křížku se Samuelem, který se ho pokouší využít.

Matt, Sylar

Matt doráží se svým šéfem na místo, kde se má ukrývat nebezpečný zločinec. Akce by probíhala v klidu, ale Matta stále otravují nepříjemné vidiny Sylara, který se chce vrátit zpět do svého těla. I když Mattovi pomůže v nalezení zločince, tak později mu uškodí tím, že pomůže proti Mattovi jeho vlastní schopnost a vloží mu do hlavy myšlenku, že zločinec má v bytě mrtvou holčičku.

Když zuřivý Matt holčičku „uvidí“, začne zločince mlátit, což nepochopí Mattovo nadřízený, který žádnou mrtvou holčičku nevidí. Matt zjišťuje, že blouznil, ale ze situace se už nevyvrtá – Mattovo nadřízený chce, aby Matt odstoupil z práce. Matt mu ale vkládá do hlavy myšlenku, že se nic nestalo a že je vše v pořádku. Přizpůsobí se na hru Sylara, což se Sylarovi líbí. Sylar poté Mattovi oznamuje, že je načase najít jeho vlastní tělo.

Ink

Claire, Noah, Gretchen

Claire se poslední dobou snaží výhabat Gretchen a jejím otázkám, jestli je nezničitelná. Bariéru prolomí až otec Claire, který pozve Claire s Gretchen na oběd. Z toho moc není Claire nadšená, zvlášť, když Gretchen začne před Noahem mluvit o regeneračních schopnostech.

Noah si uvědomí, že je něco v nepořádku a ihned chce zavolat Haiťana. Na poslední chvíli mu to Claire vymlouvá, která otci slibuje, že se o Gretchen postará. Následně jí ve škole řekne pravdu a ukáže jí, jak se dokáže ze všeho vyléčit. Také Claire Gretchen nabídne, jestli nechce být její nová spolubydlící. Noah nemá radost z toho, že Gretchen ví o schopnosti Claire, ale snese to.

Ink

Peter, Emma, Samuel

Peter musí v práci řešit nepříjemné věci. Jedna z osob, které Peter zachránil, ho zažalovala. I v nemocnici panují fámy, že Peter vyvolává nehody sám a pak všechny zachraňuje, aby získal slávu. Když Peter požádá o setkání s mužem, který ho zažaloval, setkává se se Samuelem, který se snaží Petera „oťuknout“, jestli by mohl vstoupit do jeho rodiny.

Peter poznává, že žádného podobného muže jako je Samuel, nezachraňoval. Jde si to ověřit domů, kde má fotky všech lidí, které zachránil. Dřív se tam ale dostane Samuel, který pomocí černého inkoustu, který mu vylítne z prstů, upraví fotku tak, aby na ní byl on sám. Po příchodu domů Peter vidí, že na fotce Samuel skutečně je.

Ink

Ihned se mu běží Samuelovi omluvit a společně se dají do debaty. Samuel říká Peterovi, že je přesně takový, jakého si představoval a žalobu co nejdříve stáhne. Poté si oba podají ruce a každý jde svojí cestou.

Samuel se ještě zastaví u domu, kde dříve vyrůstal. Tomuto místu se chtěl vyhnout, aspoň tak tvrdil před odchodem Lydii. Když Samuel požádá o prohlídku svého bývalého bydliště, je ale razantně odmítnut novými majiteli. Samuel se proto rozzlobí a pomocí své schopnosti ovládat zemi srovná dům se zemí.

Ink

Peter mezitím znovu narazí na podivnou dívku, která pracuje v nemocnici. Ráno se s ní pokoušel mluvit, ale dívka mu neodpovídala. Nyní ji vidí hrát na basu. Když si dívka (Emma) všimne, že jí lidi pozorují, utíká. Emma je totiž hluchá, a protože nechce, aby to někdo věděl, nosí v uších sluchátka. Emma ale u sebe v poslední době začíná pociťovat zcela něco nového. Místo zvuku vidí barvy, jak se hýbou a vlní. To jí také odhodlalo hrát na basu.

Peter je ihned povolán k místu, kde došlo k sesuvu půdy (způsobil to samozřejmě Samuel). Najednou Petera začne svědit ruka a když vyhrne rukáv, uvidí na své paži živé tetování v podobě kompasu. Všemu přihlíží Samuel, který to na něj přenesl, když si podávali ruce…

Ink  • karlospajdos
    karlospajdos 27.12.2015 | 17:09:25

    Slabota…

  • tom99
    tom99 17.8.2015 | 12:52:14

    Hezky se to rozjíždí, příběh dostává směr. Problém je, že vím, že spoustu toho nebude v budoucnu využito a že nás v podstatě tvůrci tahali za vlasy a pouze naznačovali, že daná událost bude mít význam, ale následně neměla. Dílu znovu chyběla akce…