S04E18: The Wall

S04E18: The Wall

CZ 2.2.2010 4 400 000 43 minut


Sylar s Peterem jsou uvězněni v noční můře, kam je uvěznil Matt. Claire se dozvídá stinnou Noahovo minulost. Samuel je připraven předvést své číslo a odhalit celému světu, co dokáže.

Lauren, Emma

Zraněná Lauren neví, kam by šla, proto se vydává do karnevalu, kde chce najít lékařskou pomoc. při hledání obvazů, narazí na Emmu, která se jí hned pokusí ošetřit. Brzo se ale na scéně objeví Samuel, který prohlédne, že něco není v pořádku a najde Lauren, kterou ihned svěří Eliovi, aby jí uvěznil. Eli ale nebude tak opatrný a Lauren mu brzy uteče.

The Wall

Noah, Claire, Gretchen

Samuel chce dostat Claire za každou cenu na svojí stranu a chce jí poštvat proti svému otci, proto tedy Claire přivádí k Damienovi, který má schopnost prohlížet vzpomínky ostatních. Samuel po Damienovi chce, aby Claire ukázal, kdo ve skutečnosti její otec je.

Noah kdysi žil spokojený život s dívkou Kate, se kterou dokonce čekal i dítě. Vše se ale pokazilo, když jednoho večera je přišel okrást muž se schopnostmi. Při krádeži je Kate zabita a Noahovo vztek chrlí. Noah se v příštích letech snaží najít vraha a ostatní lidi se schopnostmi.

Když se mu podaří najít jednoho takového, jejich konverzace se moc nepovede a Noah muže zabije. Později za Noahem přichází zaměstnanec Společnosti Thompson, který Noahovi nabízí práci v organizaci, která se zabývá lidmi se schopnostmi. Noah práci přijímá a v dalších letech se z něj stává velice dobrý agent, který ale až někdy moc jedná – spousta lidí přichází kvůli němu o život. Thompson tedy chce, aby Noah trošku zpomalil a to udělá tak, když znova založí rodinu. Jako ideální nabídka je pro Noaha servírka Sandra.

Poté sledujeme událost, která se stala nedávno. Claire zůstala u Samuela v zábavném parku a Gretchen se vrátila na vysokou školu. Přichází za ní Noah a říká ji, že když neudělá to, co jí řekne ohledně Claire, povolá Haiťana, který ji vymaže paměť.

The Wall

Peter, Sylar

Peter hledá v Sylarově noční můře svého nepřítele. Po chvíli, když ho nachází, zjišťuje, že si Sylar myslí, že už to je 3 roky a že je vše skutečné. Peterovi to zezačátku dá celkem práci, než Sylara přesvědčí, že vše se odehrává v jeho hlavě, v noční můře, kterou způsobil Matt Parkman. Peter také Sylarovi vysvětluje, že se ho snaží dostat ven, aby pomohl dívce, na které Peterovi záleží – na Emmě.

Peter se tedy po absorbování Mattovi schopnosti snaží dostat sebe a Sylara pryč, ale nejde to. Z noční můry se musí oba dostat nějak jinak. Bohužel i ostatní způsoby nejsou účinné. Peter se Sylarem ale nachází obrovskou stěnu, tu samou stěnu, kterou vytvářel Matt, když zabetonovával Sylara. Peter si ihned bere kladivo a ničí zeď.

The Wall

Peter tluče do zdi celé hodiny, ale není to vůbec poznat. Na zdi není ani škrábanec. Vše vyvrcholí menší hádkou mezi Peterem a Sylarem a debata se brzy stočí na Nathana. Sylar na Peterovi poznává, že ve skutečnosti ho nechce pustit ven, potřebuje jenom po něm, aby zachránil Emmu. Peter ale poté v Sylarovi vidí, že se změnil a když poté praští do zdi, začne se rozpadat. Brzy se tedy Peter se Sylarem dostávají na svobodu.

Oba se probudí v Mattově bytě, ihned se vydávají zachránit Emmu, ale najednou se před nimi objeví klonovač Eli, který je chce zastavit kvůli tomu, že by mohli překazit Samuelovo plány.

The Wall

Samuel

Zdrcená Claire minulostí svého otce se vrací k Samuelovi. Samuel si myslí, jakého trumfu dosáhl a že Claire konečně zlákal na svojí stranu. Mýlil se ale. Claire sice mrzí to, co udělal její otec, ale pořád je to její otec a ona ho vždycky bude mít ráda takového, jaký je.

Rozzuřený Samuel tedy posílá Claire, ať jde zachránit Noaha do karavanu. Když tam ale Claire vejde, Samuel začne pomocí své schopnosti manipulovat se zemí karavan odsouvat do země, až se celý zahrabe. Claire s Noahem jsou tak uvězněni v karavanu hluboko pod zemí…

The Wall  • karlospajdos
    karlospajdos 3.1.2016 | 1:06:51

    Sylar jako dobrák je super, doufám že finále bude stát za to.....

  • tom99
    tom99 5.9.2015 | 16:58:01

    Trošku vynucená spolupráce mezi Sylarem a Peterem, ale já si jejich společné scény užíval už i na začátku třetí série, tak proč ne tady? Noahovo minulost byla opět zajímavá a dostala mě…