S01E01: Pilot

S01E01: Pilot

CZ 29.8.2005 10 510 000 44 minut


Michael Scofield se rozhodne dostat z vězení svého bratra a nechává se schválně zatknout.

Muž jménem Michael Scofield vykrádá banku. Po půl milionu dolarů chce ale ještě víc a požaduje otevření trezoru. Brzo na místo přijíždí policie a Michaela zatýká. U soudu Michael souhlasí se soudkyní a jeho právnička Veronica Donovan mu nemůže nijak pomoci. Michael je převezen do státní věznice Fox River.

Michael se setkává ve vězení s krutou realitou. Hned první večer je jeden z vězňů probodán. Michael ale nastupuje do cely k muži jménem Sucre, se kterým si začíná rozumět. Příliš do noty ale nepadne kapitánovi Bellickovi, bachařovi, který má celé Fox River na starosti. Michael se také snaží dostat do VP (veřejné práce), které vede John Abruzzi. Ten ho ale mezi sebe nebere. Michael mu jako podplatné dává ptáčka složeného z papíru.

Michael se také zajímá o jistého Lincolna Burrowse. Muže, který zabil bratra viceprezidentky. Sucre mu řekne, kde ho může najít a my zjišťujeme, že je to Michaelovo bratr. Nyní přicházíme na celou věc. Michael se úmyslně dostal do vězení, aby utekl se svým bratrem a zabránil tak popravě, která se neprodleně blíží. Mezitím tajní agenti Paul Kellerman a Danny Hale se starají o to, aby došlo k popravě podle plánu. Proto také zabíjejí biskupa, který by mohl dělat problémy.

Michael se seznamuje s jistým Charlesem Westmorelandem, mužem, který tenkrát ukradl 3 miliony dolarů. Charles ale celou historku popírá. Mezitím se Abruzzi dozvídá, co znamenal ptáček, kterého mu dal Michael. Toho samého našli v bývalém úkrytu Fibonnacciho, svědka, který by mohl usvědčit další lidi od Abruzziho. To ale John nechce, jestli bude Fibannacci svědčit, zabijí jeho rodinu. Abruzzi tedy dává Michaelovi kartu VP.

Mezitím syn Lincolna, LJ má problémy ve škole a s trávou. Později on a jeho matka jdou navštívit Lincolna do vězení. Moc hezkých slov si neřeknou a LJ prohlašuje, že jeho táta už zemřel. Sucre se mezitím setkává se svojí láskou Maricruz v jedné místnosti pro vězně. Žádá ji o ruku.

Michael se také seznamuje s ředitelem věznice – Henry Popem, kterému pomáhá ve stavbě Taj Mahalu. Scofield navštěvuje také ošetřovnu, kde tomu velí Sára Tancredi. Ta zjišťuje, že Michaelovo tělo reaguje na inzulín, jako by byl diabetik. Je tedy potřeba, aby Michael chodil na kontroly na ošetřovnu. Dozvídáme se, že Michael potřebuje navštěvovat ošetřovnu kvůli útěku, a proto si tedy opatřuje „lék“, kterým bude snižovat hladinu cukru v krvi a bude tak moc navštěvovat ošetřovnu.

Michael se konečně setkává se svým bratrem Lincolnem, který nic nechápe. Odvede ho do soukromí a poví mu o svém plánu. Michael má také další eso v rukávu – jeho tetování není vůbec obyčejné. Firma, kde Michael pracoval, měla plány věznice Fox River a všechny plány má Michael vytetované na těle…
  • R.-TedyS
    R.-TedyS 18.3.2017 | 14:59:19

    Tak tohle je něco . :3 <3 :D


Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)