S01E02: Allen

S01E02: Allen

CZ 29.8.2005 10 510 000 45 minut


Michael přichází na to, že pobyt ve vězení nebude snadný, ke konci dne přichází k nepěknému úrazu.

Do rukou Veroniky Donovan se dostává páska s nahrávkou vraždy bratra viceprezidentky. Tady je jasně vidět, jak Lincoln muže zabil. Veronica navštěvuje Lincolna a říká mu, že toho moc nemůže udělat. Lincoln vzpomíná na staré časy, kdy žil s Veronikou. Stále jí také říká, že nikoho nezabil a celé je jeden velký podfuk. Ve vězení začíná být rušno. Schyluje se k boji mezi černými a bílými.

Michael mezitím Westmorelandovi naznačí, že se chystá utéct, a že by potřeboval peníze, které kdysi Charles ukradl. Ten ale stále tvrdí, že žádná nemá. Sucre si mezitím pořídí nůž na sebeobranu. Michael je přistižen, jak ho drží, Bellickovi ale neprozrazuje, že je Sucreův. Ředitel Pope celou pravdu odhalí a Sucrea posílá na samotku.

Michael pokračuje v plánu. Aby začal kopat v cele, tak potřebuje zvláštní šroub, který objevý na jedné z lavic venku. Pokusí se ho odšroubovat, přichází sem ale „majitel“ lavice T-Bag, který byl zavřen za znásilnění a vraždu. Ihned Michaela vyhání.

Veronika se pokouší setkat s mužem Crabem Simmonsem. Zjišťuje ale, že je mrtvý. Proto se stýká s jeho přítelkyní, která Veronice prozrazuje, že Crab zemřel nedavno. V novinách psali, že se jednalo o předávkování, přítelkyně Simmonse ale Veronice jasně řekne, že to byla vražda. Mezitím se agent Kellerman dozvídá o návštěvě Veroniky u přítelkyně Simmonse.

Podruhé se Michaelovi podaří odšroubovat šroub, ale znovu přichází T-Bag a šroub mu vezme. Michael se ale brzy vloupe do T-Bagovo cely a šroub mu ukradne. Sucre se mezitím snaží na samotce přemluvit bachaře, aby mu dovolili zavolat si. Maricruz má totiž narozeniny.

Michael si mezitím od vězně C-Notea zajišťuje lék pro snížení hladiny cukru v krvy. C-Note ale viděl, jak se Michael pohybuje okolo T-Baga a spol. a dokonce ho viděl i v jeho cele, lék mu proto nedává. To je pro Michaela problém, brzy má totiž jít na ošetřovnu, kde mu budou provádět testy, zda je opravdu diabetik. Michael nakonec chytrým způsobem lék získá.

Bitva mezi černými a bílými začíná. Do konfliktu je nešťastně zapojen i Michael, kterému v náručí umírá T-Bagovo poskok. Hned jak to T-Bag uvidí, slibuje Michaelovi smrt. Mezitím se Sucre vrací zpět do cely a Michael je připraven začít pomocí šroubu kopat. Stačí jenom přemluvit Sucrea.

Abruzzimu je vyhrožováno, jestli brzo nenajde Fibonnacciho a nezabije ho, zabijí mu ihned rodinu. Abruzzi ví, že Scofield má o něm informace při VP ho zatáhne se svými kumpány do kůlny. Abruzzi chce, aby mu Michael prozradil místo, kde se Fibonnacci ukrývá. Michael ale nic neprozrazuje a za to mu je uštípnut jeden prst na noze…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)