S01E10: Sleight of Hand

S01E10: Sleight of Hand

CZ 7.11.2005 8 060 000 44 minut


Abruzzi ve vězení začíná řešit nový problém – docházejí mu peníze a jeho status šéfa veřejných prací je mu právem odebrán.

Abruzzi se snaží ještě domluvit s Bellickem o VP. Ten ale má jasno: peníze nedostává a novým šéfem VP je nyní Gus. Abruzzi volá svému přítelovi Falzoneovi a zjišťuje si informace o svých penězích. Není na tom nejlépe, jediná věc, která by mu pomohla získat peníze zpět i VP, že by zjistil úkryt Fibonnaciho, muže, který má svědčit proti Falzoneovi.

Abruzzi ví, který člověk ví o poloze Fibonnaciho – Michael. Michael ale s plánem nesouhlasí. Ví, že Fibonnaci je nevinný člověk a kdyby prozradil Abruzzimu jeho úkryt, tak by Fibonnaciho určitě někdo zabil. Michaelovi ale nic jiného nezbývá, bude muset prozradit úkryt, nebo plán útěku je v koncích. Abruzzi tedy domlouvá schůzku s Falzonem, kde dostane info o Fibonnacim.

LJ se znovu spojuje s Veronikou a Nickem a dávají si schůzku. Celý rozhovor ale odposlouchávají tajní agenti a mají LJe na mušce. Brzo se ale ukáže, že Veronica a Nick si byli dobře vědomi toho, že Kellerman a Hale je odposlouchávají a dali LJovi špatné info. Ve skutečnosti se LJ setkává s Veronikou a Nickem (poslali mu SMS zprávu) a všichni jsou v bezpečí.

Michael a Abruzzi se setkávají s Falzonem. Michael Falzoneovi vysvětluje, jak přišel na úkryt Fibonnaciho. Snaží se hrát na Falzonea svojí hru, Abruzzi mu ale ukáže fotku Veroniky a jestli Michael Falzonea podvede, tak jí zabijou. Michael tedy prozrazuje Fibonnaciho pravý úkryt.

Kellerman a Hale se dostávají do problémů. Prezidentka zjistila, že LJ Burrows není mrtvý, stejně jako Veronica a Nick. Proto na tento případ dosazuje Agenta Quinna. Ten se setkává s bývalým přítelem Veroniky, zabijí ho a přes jeho ICQ si píše s Veronikou a zjišťuje tak její polohu.

Falzone zařizuje Abruzzimu návrat do PT a Gus je ihned odvolán. Mezitím byl ale do Gusovi party přidát C-Note, který čím dál víc čmuchá okolo Scofielda. Ve skladě našel díru a tuší o útěku. Přichází tedy za Michaelem a chce místo v týmu. Ten s tím ale nesouhlasí a C-Notea odhazuje.

Falzone doráží na Fibonnaciho úkryt. Vše je ale narafičené Michaelem a Abruzzim. Dali mu špatnou adresu hlídanou policisty a Falzone je okamžitě zavřen. Fibonnaci je úplně někde jinde. Abruzzi je rád, že se zbavil Falzonea a stará parta VP se znovu dává do práce. Přichází za nimi ale C-Note. Chce být přibrán do party, jinak vše řekne Bellickovi. Michaelovi nezbývá na výběr…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)