S01E15: By the Skin and the Teeth

S01E15: By the Skin and the Teeth

CZ 27.3.2006 10 070 000 44 minut


Michael je spálen a objevuje se další problém, který zkomplikuje útěk. Michaelovo tetování je spáleno na místě, které bylo potřebné k útěku.

Poprava začíná. Najednou ale zazvoní telefon a padá opona. Zanedlouho vychází z místnosti Pope a Lincoln. Pope se všem omlouvá, právě domluvil se soudcem, kterému byly předány nové důkazy o Lincolnově nevinně. Poprava se odkládá o dva týdny. Lincoln také Michaelovi oznamuje, že v místnosti viděl otce. Michael to ale vylučuje.

Viceprezidentka Reynoldsová se dozvídá, že Lincoln nebyl popraven. Ihned si také sežene nahrávku, jak neznámý muž předává soudci nové důkazy. Společně s agentem Kellermanem to prozkoumávají. Jedna žena muže poznává. Zná ho velice moc dobře.

Michael celé své partě oznamuje, že v útěku se bude pokračovat. Jediné, co potřebují změnit, je cesta do ošetřovny. Nyní musí projít přes psychiatrické oddělení. Tudy ale nevede potrubí a celá akce je téměř sebevražedná. Michael se tedy připravuje vydat do psychiatrického oddělení.

Veronica a Nick zjišťují podrobnosti důkazů, které byly předány soudci. Píše se zde o tom, že při pitvě Terrence Steadmana bylo zaznamenáno, že slepé střevo nebylo odstraněno. Ve zprávě, kdy bylo ale Terrenceovi 12 let, se píše, že slepé střelo bylo odstraněno. Soud si tedy vyžádá exhumaci tělo, což se nelíbí Reynoldsové. Považuje to za čin proti lidskosti.

Michael potřebuje sehnat bachařskou uniformu. Tu mu obstará Sucre, který má ve vězení bratránka Mancheho, který pracuje jako prádelník. Michael v bachařské uniformě vylezá kanálem uprostřed noci. Protože má ale uniformu, stráže ho nechají jít. Dále pokračuje do psychiatrického oddělení. Michael pečlivě cestu prozkoumává a je připraven tudy později utéct.

Brzo se Michael vrací zpět. Tou samou cestou jde ale i jeden z bachařů. Aby nebyl Michael prozrazen, tak se přitiskne zády na horké potrubí s párou. Ze všech sil se doplazí do své cely a později je vyšetřován Sárou. Ta v místě popálení nachází i bachařskou uniformu.

Michael je vyslýchán, stejně tak i Sucre. Nikdo z nich ale nic neprozrazuje a Bellickovi a Popeovi dochází nervy. Michael také odhaluje špatnou novinu – jeho popálenina na zádech mu sedřela tetování. Cestu, která je potřebná pro útěk…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)