S01E16: Brother's Keeper

S01E16: Brother's Keeper

CZ 3.4.2006 8 100 000 44 minut


Vracíme se do minulosti všech vězňů, kteří se pokouší utéct. Zjišťujeme, co spáchali za zločiny a jak se dostali do vězení Fox River.

Vracíme se do doby, kdy nikdo z našich vězňů ještě nebyl ve vězení. Lincoln přichází domů, kde na něj čeká muž jménem Crab. Chce, aby Lincoln už konečně vrátil peníze. Linc slibuje, že to napraví. Brzo Lincolna navštěvuje další muž, který mu říká, že vše za něj zaplatil. Chce ale za to něco, chce aby se vydal s pistolí do garáží a zabil jednoho „zlého člověka“.

Lincoln se snaží dovolat Michaela a požádat ho o pomoc. Ten je mezitím s Veronikou, bývalou přítelkyní Lincolna. Telefon od Lincolna nezvedá a posílá Veroniku domů taxíkem. Lincoln se rozhoduje a míří do garáží. Tady ale nachází už mrtvého muže. Rychle utíká pryč.

Sucre si mezitím vyhlídl novou dívku – Maricruz. Chce jí pozvat na večeři, ale nemá dost peněz. Proto se vkrade do jednoho obchodu a vezme si pár peněz. Později oslní Maricruz a je připraven ji požádat o ruku. Bohužel ani na prstýnek nemá Sucre dost peněz a znovu se vydá do obchodu. Tentokrát tady na něj čekají policisté. Ty zavolal Sucreovo bratránek Hector.

Sára je závislá na drogách. Její závislost je tak silná, že nedokáže jako zdravotní sestra pomoci zraněnému. Je vyhozena z práce a začíná chodit na odvykovací kůru. Tady si jí všímá Brad Bellick, který jí doporučuje práci ve vězení Fox River. T-Bag mezitím žije šťastně u své přítelkyně. Hraje si s jejími dětmi a celkově působí jako dobrý otec. Vše trvá až do chvíle, kdy jeho přítelkyně Susan zjistí, že Theodore je úchyl a zabiják. Nahlásí to a Bagwell je ihned zavřen. Stačí ale ještě Susan slíbit, že se vrátí.

C-Note je propuštěn z vojenské základy v Kuvajtu. Vrací se zpět do Států, ale nechce se vrátit k rodině. Stydí se za sebe a také, že nemá práci. Práci mu nabídne jeden jeho známý. Jde pouze o to, aby převezl zboží z jednoho místa do druhého. C-Note je ale při převozu chycen a zatčen.

Viceprezidentka Reynoldsová mluví se svým bratrem Steadmanem o tom, že ho musí schovat. Mezitím se tajní agenti Kellerman a Hale postarávají o všechny důkazy. Společně nafalšují nahrávku, aby bylo jasné, že vrahem je Lincoln. Michael a Veronica se dozvídají o vraždě bratra viceprezidentky Reynoldsové. Ještě horší zpráva to je, když se dozví, že to byl Lincoln. Michael zpočátku Lincolnovi nevěří, že to neudělal. Posléze ale ano. Začíná si v hlavě vybudouvávat plán útěku. Nechává si na tělo vytetovat plán věznice Fox River, bere si zbraň a míří vyloupit banku…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)