S02E01: Manhunt

S02E01: Manhunt

CZ 21.8.2006 9 370 000 42 minut


Na uprchlé vězně je nasazen agent Mahone, který po nich začíná pátrat. Michael se s ostatními loučí a každý se vydává svou cestou.

Útěk z vězení přebírá FBI v čele s agentem Alexandrem Mahonem, jehož úkolem je pochytat všechny uprchlíky. Do sporu se tak dostává s Bellickem, který nechce za každou cenu ustoupit. Ředitel Pope už tuší, že na dopadení vězňů už nemá nárok.

Michael a spol. stále utíkají lesem. Bellick jim je už v patách. Uprchlíci dostanou náskok, když naskočí na nákladní vlak. Později také narazí na lovce, kterému vezmou auto a míří do Oswega. Tam má totiž Michael schované věci k útěku. T-Bag si mezitím opatří bednu s ledem, kde chladí svojí ruku. Brzo dorazí do nejbližšího města, ale zde nemocnici nenaléhá. Proto se vydává do veterinářství, kde mu veterinář pomáhá sešít ruku. Vše probíhá bez umrtvení, přesně jak si T-Bag přál.

Sára Tancredi je nalezena ve svém bytě pod vlivem drog. Je obviněna z napomáhání k útěku. Sama ještě leží v nemocnici a pomalu se připravuje na vlnu otázek různých agentů. Ve své kabelce také nachází vzkaz od Michaela: „existuje plán, jak vše napravit“.

Michael a spol. dorážejí do Oswega, kde si z jednoho hrobu vykopou oblečení, nové identity a mobily. Vše připravil Michael ještě před útěkem. Na scénu ale také doráží agent Mahone, který se o místu dozvěděl z Michaelova tetování. Zjistil, že se jedná o plán útěku.

Bellick mezitím také doráží do Oswega a míří ke skladě, který patří Michaelovi. Nic tu ale nenachází a vrací se zpět do Fox River. Mahone mezitím dostává všechny nákresy z Michaelova tetování. Ví, že celý útěk je z Michaelovy hlavy. Také přichází na to, že plán útěku a plán zmizení po útěku má Michael na svém tetování.

Veronica se mezitím dostává do domu Terrence Steadmana. Přesvědčuje ho, aby vyšel na veřejnost a ukázal se. Terrence to odmítá a Veronica proto volá policii. Všechny čísla na policii z Terencova domu jsou ale přesměrovány na tajnou službu, která Veroniku ihned zabíjí. Vše do telefonu slyší Lincoln, který právě Veronice volal…
 • arthurcz
  arthurcz 19.2.2018 | 13:48:29

  No ten agent je geniální až moc, skoro až nereálně. A s Veronikou to teda přehnali…

 • Posspi
  Posspi 22.11.2017 | 0:16:18

  Zajímavá epizoda a krásný vstup do druhé série..:) Jenom se modlím, aby byl Michael chytřejší, než si ten rádoby Agentík myslí a byl na něj připravený...­....Scofielda nikdo nedostane!! :D

 • R.-TedyS
  R.-TedyS 20.4.2017 | 22:22:36

  Super ! Ten borec z FBI bude hodně dobrej . ;)


Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)