S03E10: Dirt Nap

S03E10: Dirt Nap

CZ 21.1.2008 7 810 000 45 minut


Lechero ztrácí svůj vliv ve vězení a tlačí na Michaela, ať útěk z vězení uspíší. T-Bag vymýšlí plán, jak se výhodně zbavit Sammyho.

Sammy přichází za Lecherem a míří na něj pistolí. Vyhoní ho a říká, že on nyní bude šéfovat SONĚ. Později se jde Sammy představit dvoru jako nový vůdce. Také vyhlašuje první nabídku – bednu rumu pro toho, kdo zabije Michaela Scofielda.

Michael, Whistler, Mahone a nyní už T-Bag kopají v Lecherově úkrytě. T-Bag sežene pár věcí pro kopání, tady se také dozvídá, kdo komu velí. T-Bag se schází s Lecherem, který potřebuje, aby někdo svrhl Sammyho, jinak on je mrtvý. T-Bag dostává nápad a jde za Bellickem, který se vychloubá svým vítězstvím v zápase. T-Bag mu dává dohodu, jestli porazí Sammyho, může utéct s nimi. Bellick neváhá a ihned Sammyho vyzívá.

Lincoln mezitím se Sofií navštěvují záhadného muže. Od něj Lincoln kupuje bomu, která se odpálí pomocí mobilu. Později Lincoln dává bombu Sucreovi, která má schůzku s Gretchen. Poví ji, že Lincoln žádné podrazy nechystá. Gretchen mu děkuje a dává mu slíbené peníze.

Sammy a Bellick se utkávají. Bradovi ale došel aceton a pere se „nasucho“. Sammy už je připraven zabít Bellicka, vtom na něj ale zavolá jeden z jeho mužů, že našel Scofielda. Sammy toho ihned nechává a běží za nimi. Chytá Whistlera, od kterého chce znát kód na otevření Lecherova úkrytu. Michael a Mahone jsou v něm schovaný.

Sucre si dává další schůzku s Gretchen. Do auta jí strčí bombu. Gretchen ale poznává, že Sucre celou dobu lhal. Ví, že jejich hádka s Lincolnem byla pouze naoko. Gretchen Sucreovi říká, ať přinese skutečnou informaci, nebo sama osobně zabije Maricruz.

Michael a Alex začínají být nervózní. Mahone si připravuje zbraně, mezitím Michael něco upravuje v tunelu a vzápětí otvírá dveře, kde už na ně čeká Sammy, Lechero, Whistler a ostatní kumpáni. Sammy hned zjišťuje, že jde o útěk a sám se pokusí podívat na povrch. Písek ho ale zasype a Sammy umírá. Lechero pak zabíjí Sammyho kumpány.

Sofie povídá Lincolnovi o vztahu mezi ní a Whistlerem a slíbené cestě do Paříže. Lincoln později slibuje, že jestli Whistler nevezme Sofii do Paříže, tak to udělá on sám. Sofie pak přemýšlí o svém vztahu s Jamesem a naštvaně vyhazuje všechny jeho věci. Také ale mezi nimi nachází stříbrný kufřík.

Lechero shazuje mrtvé tělo Sammyho na dvůr. Znovu ukazuje, kdo je tady pánem. McGrady znovu přichází za Michaelem. Ví o jeho útěku a chce, aby ho Michael vzal s sebou. Michael to ale odmítá a hned se schází s Lincolnem. Společně přemýšlejí, čím by skutečně mohl Whistler být. Stále lže a měl styky se Společností. Když není rybář, čím tedy může být…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)